Svátek má Ilja

V Klánovickém lese se zřejmě kácet nebude

Nějak tak zněl titulek článku, který přineslo sobotní Právo pro Prahu a Střední Čechy (2.2.2008, str. 16). Autor článku se v něm odvolává na dopis nového generálního ředitele Lesů ČR pana Jiřího Nováka, který byl zaslán starostovi Klánovic. Uvádí se v něm: „Prioritou pro Lesy ČR je zachování Klánovického lesa, aby trvale plnil všechny funkce lesa..."

Podle dopisu generálního ředitele Lesů ČR to skutečně vypadá, že v Klánovickém lese 9 jamkové hřiště nevznikne. Lesy totiž nehodlají pozemky prodat ani pronajmout. „Prioritou pro Lesy ČR je zachování Klánovického lesa, aby trvale plnil všechny funkce lesa, včetně obecného užívání co nejširším okruhem občanů, a upřednostňují zachování funkčního biocentra," sdělil v dopise starostovi Klánovic stanovisko Lesů ČR. Stejnou zprávu má v nejbližších dnech obdržet i pražský magistrát.

Toto stanovisko je dalším krokem k zažehnání obav z kácení v Klánovickém lese kvůli golfovému areálu. Podrobnosti o vývoji celé kauzy z pera Ing. Borise Procházky (Občanské sdružení za Klánovický les) si můžete přečíst zde.

4. 02. 2008

Kyselová Petra

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist