Svátek má Martina

Získali jsme pro Úvaly automatickou radarovou značku

Asi není pochyb o tom, že jedním z aktuálních úvalských témat je bezpečnost chodců. Jejich bezpečnost v Úvalech souvisí s mnoha faktory - stavem úvalských ulic, existencí (někdy - například u jirenské - neexistencí) chodníků nebo zpomalovacích prvků. Více informací najdete uvnitř zprávy.

Významným faktorem, který toto vše ovlivňuje, je samozřejmě i rychlost projíždějících aut. Asi se všichni shodneme, že někteří řidiči si s dodržováním povolené rychlosti zrovna dvakrát hlavu nelámou - Úvaláci a Úvalačky, kteří žijí u frekventovaných komunikací by mohli vyprávět. Namátkou stačí vybrat jirenskou 101, kolínskou I/12 (bílý Opel Omega, jehož řidič fakt, že je v obci nepovažuje za něco, co by měl řešit, je již pověstný).

Proto jsme se v našem sdružení dohodli, že bychom rádi alespoň malou troškou do mlýna přispěli ke zlepšení tohoto stavu. Napadlo nás, že bychom mohli zkusit pro Úvaly získat tzv. radarovou značku. To je značka, která řidiči ukazuje, že překračuje povolenou rychlost a pokud je doplněna záznamovým modulem, zaznamená přestupek, který je následně řešen ve správním řízení. Nejdůležitější je ale psychologické působení - hodně řidičů předpisy porušovat nechce, ale neuvědomí si, že jedou rychleji, než by měli. Značka je na toto upozorní.

Nu a povedlo se. Získali jsme pro naše město značku, kterou vidíte na obrázku a kterou chceme našemu městu darovat. Pokud přijetí tohoto daru odsouhlasí rada města, budete ji moci v krátké době v Úvalech vidět.


Ilustrační obrázek, jak bude radarová značka vypadat

A kde by měla být tato značka umístěna?

Dejte nám sami svůj návrh a zúčastněte se naší sms ankety. Výsledek ankety předložíme radě města, která k němu, jak věříme, přihlédne při svém rozhodování, kam značku umístit.

Pokud se radarová značka osvědčí, zkusíme pro naše město získat další.

Je nám jasné, že se nejedná o komplexní řešení problému bezpečnosti chodců v Úvalech, bereme to spíše jako malé drobné zlepšení, a pokud jich bude více, tím lépe.


SMS ANKETA - Kam byste chtěli umístit v Úvalech radarovou značku?

Odešlete SMS zprávu ve formátu RADAR  NÁZEV ULICE na telefonní číslo 775 745 578

Příklad jak taková sms může vypadat: RADAR KOLINSKA nebo RADAR JIRASKOVA atd.

Příjem hlasování bude ukončen 31.3.2008.

Z každého telefonního čísla je možné hlasovat jen jednou.

Cena SMS je standardní a je určena tarifem Vašeho telefonního operátora.


21. 03. 2008

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist