Svátek má Drahomíra

Autobusová zastávka Nové Slovany vznikne zřejmě až v roce 2009

Na zastupitelstvu, které zasedalo dne 27. března 2008 jsme položili směrem k vedení města dotaz, jak se to má se zřízením autobusové zastávky Nové Slovany a zřízením chodníku pro pěší v ulici Škvorecká. Podrobnosti najdete uvnitř zprávy.

Dle odpovědí paní místostarostky Váňové a vedoucího odboru správy majetku a investic pana Zejdy se má situace tak, že zřízení zastávky autobusu Nové Slovany formou "zálivu" v úrovni bytových domů na Nových Slovanech je závislé na datu, kdy proběhne rekonstrukce ulice Škvorecká. Tato ulice je v majetku Středočeského kraje. Středočeský kraj plánuje rekonstrukci této ulice buď v roce 2009 nebo v roce 2010. Dříve není zřízení zastávky autobusu v plánu.

Vzhledem  k tomu, že na Nových Slovanech žije stále více obyvatel, navrhli jsme, aby byla autobusvá zastávka žřízena alespoň jako provizorní, při krajnici. Pan Zejda informoval, že k tomu je potřeba souhlas odboru dopravy Brandýsa nad Labem, a že se na tuto variantu přeptá. Můžeme si pochopitelně klást otázku, proč se tak nestalo doposud....

V každém případě zastáváme názor, že není možné neřešit situaci, kdy poměrně velké množství lidí musí využívat rušnou silnici bez chodníku a bez rozumně dostupné zastávky autobusu, pokud chtějí využívat veřejnou dopravu. Budeme proto celou věc pozorně sledovat a tlačit na zřízení alespoň dočasné zastávky.

Dalším problematickým bodem je neexistující chodník spojující Nové Slovany se stávajícími částmi města v ulici Škvorecké. Společnost Byty Slovany nabídla, že chodník vybuduje, celá  věc však vázne na nesouhlasu pana Kučery, který vlastní pozemek zasahující až k okraji silnice. Vzhledem k tomu, že pan Kučera zároveň ke své zahradě připlotil a využívá neoprávněně městský pozemek, bude město navrhovat řešení přijatelné pro obě strany - směnu pozemků. Následně bude vybudován chodník. S ohledem na postup vyjednávání a následné formality lze očekávat, že v nejlepším případě bude chodník vybudován ke konci letošního roku, možná však až počátkem roku příštího.

28. 03. 2008

Borecký Petr

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 28.03.2008 10:10

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis:

Díky za informaci. No, snad se dočkáme alespoň té provizorní....

reagovat

© BECC Design

TOPlist