Svátek má Helena

Proběhl II. ročník turistického pochodu „Vidrholec“

Jak jsme Vás zvali v našem časopise, v sobotu 5.4.2008 pořádal Klub českých turistů TJ Dukla Praha ve spolupráci s ÚMČ Praha-Klánovice a Občanským sdružením za Klánovický les druhý ročník turistického pochodu „Vidrholec". Krátkou reportáž Petry Kyselové, která se akce zúčastnila, najdete uvnitř zprávy.

V sobotu 5.4.2008 jsem se nakonec probudili do poměrně příznivého počasí, které lákalo k procházce nebo projížďce na kole. Pokud chtěl člověk navíc podpořit motto turistického pochodu: „Milovníci přírody za záchranu Klánovického lesa", s chutí byl mezi 8-11 hod. připraven na startu u železniční stanice Praha-Klánovice.

Každý účastník se mohl rozhodnout, zda půjde po svých, nebo pojede na kole. Zvolit si mohl také délku trasy tak, aby odpovídala jeho fyzické kondici. Pro pěší zde byla připravena trasa 10, 15, 20 a 30 km a cyklisté si mohli naložit 40, 50 nebo 65 km.

Já jsem ke svému nachlazení raději zvolila trasu 40 km, která vedla Klánovickým lesem po červené turistické značce, dále přes kamenný mostek - kulturní památku, jejíž okolí se z poslední době velice proměňuje. Zaujali mě i pohledy na Úvaly a Újezd nad Lesy, které se mi naskýtali mezi Dobročovicemi a Škvorcem, ale i při zpáteční cestě z aleje, která vede od sv. Donáta. Obdivovala jsem i několik drobných památek jako např. křížek v Dobročovicích na rozcestí z Úval a Škvorce, kříž ve Škvorci, opravující se zámek, desku Svatopluka Čecha Na Dolíkách, sochu sv. Donáta...(viz. fotogalerie)

Cíl všech tras byl v restauraci Olymp v Klánovicích, kde každý účastník získal od organizátorů diplom za absolvování své trasy, dále aktuální informace o stavu kauzy golfového hřiště v Klánovickém lese a pozvánky na různé turistické akce.

Klánovický les prostřednictvím této příjemné akce přišlo nebo přijelo podpořit celkem 87 účastníků, kteří většinou volili pěší pochod. Dle slov organizátorů se jednalo o Pražáky, přijela turistka z Plzně, turista z Olomouce, jen těch Klánovičáků a Úvaláků bylo velice málo. Není to škoda?

Mostek v KráličiněPamátný strom ve ŠkvorciI tímhle jsme museli projít ...Křížek na rozcestí u Dobročovic

7. 04. 2008

Kyselová Petra

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist