Svátek má Ilja

Zdravotní středisko v Úvalech projde rekonstrukcí

Všichni, co bydlíme v Úvalech delší dobu víme, že se zdravotní středisko za dobu od své výstavby v šedesátých letech příliš nezměnilo. Město na zásadní opravy nemělo, a tak budova jen udržovala v provozuschopném stavu. Tato situace by se mohla zásadně změnit - ostatně, podívejte do aktuality.

Základem pro změnu se stal v loňském roce výběr nového nájemce zdravotního střediska - pana MUDr. Jiřího Mareše. S ohledem na budoucí růst města a s ohledem na současnou poptávku obyvatel Úval po lékařských službách se Dr. Mareš a jeho tým rozhodl připravit plán zásadní rekonstrukce zdravotního střediska na zařízení typu poliklinika.

Tento projekt předpokládá, že všichni lékaři, kteří nyní ve středisku pracují, by ve svých ordinacích zůstali a naopak, došlo by k rozšíření služeb. Jen pro příklad: vznikla by komplexní rehabilitační linka, chirurgická ambulance, rentgen, urologie a operační sál pro menší zákroky (kožní, urologie, gynekologie).

Je zřejmé, že se jedná o výrazné rozšíření služeb oproti současnosti.

Aby bylo možné celý projekt realizovat, musí nyní dojít ke shodě mezi městem a společností Dr. Mareše ohledně podmínek dlouhodobého pronájmu (zřejmě 30 - 50 let) a ohledně podmínek garance poskytovaných lékařských služeb.

V každém případě se jedná o projekt, který může být pro město velmi prospěšný a pokud se podaří, bude nové středisko v Úvalech fungovat již možná od počátku roku 2010.

Plánovaná podoba zdravotního střediska (vizualizace poskytnuty Dr. Marešem)

Zdravotní středisko - vchod Zdravotní středisko - pohled od Pražské 

29. 07. 2008

Borecký Petr

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist