Svátek má Martina

Jak pokračuje příprava dětského hřiště na Slovanech?

Již téměř rok a půl se připravuje realizace projektu dětského hřiště a oddechové zóny pro náctileté a dospělé na Slovanech. V červnu tohoto roku jsme se na Vás, obyvatele Úval, obrátili prostřednictvím našeho časopisu a webu s prosbou o finanční, materiálovou či brigádnickou podporu pro tento projekt. Jaká je aktuální situace a stav projektu se dozvíte uvnitř článku.

Máme velkou radost (a zároveň pocit závazku) z toho, jak jste na tuto výzvu reagovali. Ke dni 31.8.2008 jste na nové dětské hřiště na Slovanech přispěli celkovou částkou ve výši 43 206,55 Kč, přičemž závazně přislíbeno/podepsáno máme dalších 58 863 Kč, které bychom měli obdržet v nejbližších dnech. Můžeme tedy říci, že v současné době máme k dispozici částku 102 069,55 Kč. Tyto finance plně postačují pro realizaci první etapy celého projektu - dětského hřiště na Slovanech.

Důležité je, že jste nepřispěli jen penězi, ale i nápady a tipy, které jsme rádi využili. Velmi důležitá je i podpora města a jeho vedení pro celý projekt, což usnadňuje jeho přípravu a realizaci.

A jak tedy vypadá v současnosti stav projektu? Jsou objednány herní prvky od dodavatelů (Lesy Český Rudolec, Nepo, Alestra) a je předjednaný termín instalace (konec září/počátek října).  V současnosti rovněž probíhá „úřední" fáze projektu -  pro stavební úřad je potřeba získat souhlas sousedů s umístěním herních prvků, což nyní probíhá. Souhlas všech sousedů je zároveň podmínkou pro to, aby se hřiště mohlo v co nejkratší době realizovat.

Pokud se zde nevyskytne žádný problém, předpokládáme, že zhruba třetí nebo čtvrtý víkend v září by proběhla brigáda na úpravy terénu (zarovnání zeminy, návoz kačírku, natření laviček atd.), které, jak věříme, se rádi zúčastníte - pro brigádníky budeme mít připravený coby občerstvení burčák :-)

Následně by proběhla samotná instalace herních prvků a výstavba oplocení.

Půjde - li vše, jak je plánováno, stihneme hřiště otevřít ještě letos v říjnu.

Kromě této první etapy připravujeme v současnosti i pokračování - II. a III. etapu. Včera jsme podali na Nadaci Via žádost o podporu projektu oddychové zóny na Slovanech v rámci programu „Pomáháme lidem zlepšovat místo, kde žijí".  Zde žádáme o podporu ve výši 200 000 Kč. Tato částka by umožnila zahájení prací na dalších částech projektu (posezení u táboráku, oprava fotbalového hřiště, volejbalový/nohejbalový/streetballový kurt atd.)

Co na závěr? Zatím poděkování Vám všem, občanům Úval, členům našeho sdružení, představitelům našeho města, spolkům, stranám a  organizacím, kteří jste  tento projekt podpořili a těšíme se, že se brzy všichni na novém hřišti sejdeme.

Budeme rádi, pokud i nyní budete mít nějaký nápad, který by pomohl s vylepšením celého projektu a seznámíte nás s ním.

Obrátit se můžete především na Hanku Němcovou, Mirku Boreckou a Petra Boreckého.

Rekapitulace: objednané herní prvky (stav k 8.9.2008):

Herní prvek Natála (18 663 Kč) - dodavatel je firma NEPO.
Kládová houpačka (9 663 Kč), věž se skluzavkou (14 285 Kč), pružinová houpačka (9 663 Kč) - dodavatel těchto prvků jsou Lesy Český Rudolec.
Dětský minikolotoč (8 965 Kč) - dodavatel je firma Alestra.

Prozatímní hodnota objednávky bez montáže, kotvicích patek, dopravy, oplocení atd. - 61 239 Kč.

9. 09. 2008

Němcová Hana, Borecká Mirka

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist