Svátek má Drahomíra

Lom u Multitecu - blýskání na lepší časy?

Možná si ještě pamatujete, když jsme zhruba před rokem a půl přišli s nápadem, jak využít lom v centru města naproti Multitecu, který v současnosti využívá VPS coby deponii materiálu jako centrum volného času pro mládež (skatepark, boulder, inline) a místo pro pořádání kulturních akcí pod širým nebem.

Aby se mohl tento projekt uskutečnit, bylo potřeba realizovat vyklizení a vyčištění lomu, o čemž rozhodlo zastupitelstvo našeho města již loni na jaře. Bohužel, situace vypadala dlouho tak, že bylo problematické dohodnout jednak harmonogram vyklízení a také najít místo, kam materiál VPS uskladnit.

Jsme rádi, že se po téměř roce a půl řešení našlo a tak zastupitelstvo našeho města 28. srpna schválilo harmonogram vyklízecích prací lomu. Vyklízení lomu a likvidace uložených odpadů je rovrhnuta na období příštích dvou let, takže k úplnému vyklizení lomu by mohlo dojít v letech 2010/2011.

Tento termín se zdá sice dlouhý, ale pokud vezmeme v úvahu, že nyní je potřeba zajistit projektovou dokumentaci, žádosti o podporu ze zdrojů EU/státu (protože ani naše sdružení ani město na realizaci projektu v zamýšleném rozsahu - cca 8-10 mil. Kč nemá peníze) a technickou realizaci, jedná se o přiměřený termín.

A jak by tedy lom mohl vypadat? Zkuste se podívat na původní představy, které jsme uveřejnili zde. Z této idey vycházeli i autoři návrhu regenerace centra Úval - studio A.L.T. Architekti.

Jelikož se jedná o projekt, který by měl sloužit především nám - obyvatelům Úval, velmi uvítáme Vaše podněty, nápady, připomínky, nabídky pomoci atd. Budeme jen rádi, pokud "nový" lom bude co nejlépe odpovídat Vašim očekáváním.

Jsem rád, že mohu říci, že ohledně tohoto projektu jsme s vedením našeho města našli společnou řeč, takže věřím, že se tento projekt podaří realizovat.

Další informace přineseme v zářijovém vydání našeho časopisu a na těchto webových stránkách.

10. 09. 2008

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist