Svátek má Čeněk

Veřejná diskuse v Úvalech zřejmě dosáhla svého dna ...

aneb je v zájmu projektu Hostín povoleno už opravdu všechno? Proč tak silná slova? Přečtěte si tento krátký článek.

V březnovém čísle Života Úval vyšel na stránce 3. článek „Stanovisko vedení města k dopisu místního sdružení ČSSD zastupitelům města". V tomto článku pan starosta Šťastný a paní místostarostka Váňová uveřejnili své stanovisko  vůči dopisu, který jménem úvalských sociálních demokratů odeslal jejich předseda Petr Petržílek dne 17.2.2009 zastupitelům města před plánovaným hlasováním o překročení přeložky I/12.

V tomto stanovisku obhajují pan starosta a paní místostarostka smlouvu uzavřenou mezi městem Úvaly a společností MEI a tlak na překročení budoucí přeložky I/12. Na své názory mají pan starosta a paní místostarostka plné právo  a je jejich plným právem bojovat za jejich prosazení.

Měli by to však činit alespoň trochu férovým způsobem.

Proč si myslíme, že jednali neférově? Jednoduše proto, že zveřejnili jenom dopis, ale už neuveřejnili jeho přílohu obsahující právní rozbor problematiky smlouvy mezi městem a společností MEI.

Na tuto přílohu však reagují a argumentují ve svém článku. Čtenář tak jen čte, jak je dopis pana Petržílka úplně „mimo", možnost seznámit se s jeho argumentací však nemá. Tento způsob argumentace se ve slušné společnosti nemá co dělat.

Jelikož bychom byli rádi, abyste mohli zvážit argumenty jak pana starosty/paní místostarostky na straně jedné a pana Petržílka/MO ČSSD na straně druhé, požádali jsme pana Petržílka o souhlas s uveřejněním tohoto dopisu a jeho přílohy. Dopis, včetně přílohy je ke stažení zde.

Článek vedení města zároveň považujeme za velké selhání redakční rady Života Úval. Jak je možné, že něco takového prošlo? To Vám, vážení členové redakční rady Života Úval nevadí, že jste spojováni s něčím takovým?

P.S. Pro úplnost uvádíme, že nás k napsání této aktuality nevedla nějaká zvláštní příchylnost k MO ČSSD Úvaly, jen si myslíme, že se jedná o naprosto nepřijatelné praktiky, kterým je nutno se postavit.

8. 03. 2009

Breda Michal, Borecký Petr

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 8.03.2009 18:58

autor: David Zapletal

nadpis:

Naprostý souhlas, taky jsem na to zíral, když ty "právní poznámky" jsou v dopise výslovně zmíněny. Jen nesdílím váš optimismus že toto je skutečné dno, myslím že vedení města má potenciál se dostat ještě mnohem níže a také to už několikrát předvedlo. Co se týká Života Úval, sám o sobě vypovídá o stavu veřejné diskuse v Úvalech, stala se z něj hlásná trouba radnice.

reagovat

vloženo: 10.03.2009 09:29

autor: Nový obyvatel Slovan

nadpis: Souhlas

Naprosto s Vami souhlasim. Starosta je demagog, ktery nerespektuje zadne zasady slusnosti. Proc s takovou bezohlednosti prosazuje jediny projekt a vsechno ostatni, co se tyka budoucnosti mesta, resi jen liknave? Proc porad opakuje, ze lekem na vsechny problemy Uval a mozna i na vsechny ostatni problemy je realizace megalomanskeho sidliste? Neverim v jeho nestrannost. Smutnym faktem zustava apatie obyvatel Uval a bulvarnost casopisu Zivot Uval.

reagovat

© BECC Design

TOPlist