Svátek má Čeněk

Prohlášení

Vážení občané,

sdružení Otevřené Úvaly se tímto distancuje od výroků pana Petra Urbana, které zazněly na posledním zasedání zastupitelstva.

Tyto výroky považujeme za vyjádření soukromého názoru pana Urbana a nikoli za oficiální stanovisko našeho sdružení.
Petr Urban ve svém emotivním projevu prohlásil, že někteří z členů zastupitelstva a rady přijali od firmy MEI peníze. Ať tento výrok myslel, jak chtěl, tak jak byl vyřčen, se velmi dotkl zastupitelů a členů rady.

Ani my jej nepovažujeme za správný a věříme, že pan Petr Urban se za něj všem dotčeným omluví.

za sdružení Otevřené Úvaly o.s.

Petr Borecký, předseda sdružení

21. 03. 2009

Breda Marcel

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 21.03.2009 13:23

autor: Ondřej Pátek

nadpis: Jaká je pravda?

Můžeme vyloučit, že nic od MEI nedostali?

reagovat

vloženo: 22.03.2009 18:36

autor: Petr Urban

nadpis: Má reakce na mé vystoupení na zastupitelstvu města dne 17.3.

Vážení spoluobčané,
toto je mé prohlášení zatupitelům k mému vystoupení na zastupitelstvu města dne 17.3.2009.
Tímto celou věc považiji z mé strany za uzavřenou.

Vážení zastupitelé,
přijměte, prosím, mojí omluvu za mé výroky, které jsem pronesl na posledním zastupitelstvu. Nijak jsem se nechtěl dotknout vašich morálních vlastností nebo dokonce vás obvinit z protiprávního jednání.

Svým projevem jsem jen chtěl poukázat na to, že společnost MEI darovala poměrně vysoké částky cíleně něterým úvalským spolkům, v nichž jsou někteří zastupitelé členy nebo dokonce představiteli vedení. Nezaujatost těchto zastupitelů při rozhodování ve věci společnosti MEI je tedy velmi snadno zpochybnitelná. Ještě jednou se omlouvám za to, že moje neobratné vyjádření vyznělo jinak, než jsem zamýšlel, a tím se vás pochopitelně dotklo.

Současně se omlouvám sdružení Otevřené Úvaly, jehož jsem členem, pokud by byly tyto moje výroky spojovány s tímto sdružením a negativně ovlivnily jeho obraz před veřejností. Zodpovědnost za ně je jen na mojí osobě.

S pozdravem
Petr Urban

reagovat

vloženo: 23.03.2009 14:00

autor: Jana Malá

nadpis:

Ja Vam verim. O zaujatosti vedeni mesta ale nepochybuji. Nebo o hlouposti.

reagovat

vloženo: 23.03.2009 19:54

autor: PETR URBAN

nadpis: PROHLÁŠENÍ

Vážená paní Malá,děkuji Vám za důvěru a opravdu mi můžete věřit co jsem napsal je pravda.To,že se někdo přeřekne se může stát každému.Přeji Vám hezký den Petr Urban.

reagovat

vloženo: 23.03.2009 16:25

autor: Jarda

nadpis:

Nejhorší je, když někdo rychleji mluví než přemýšlí. Je na každém jedinci jaký má názor a o tom je právě demokracie. A házet na druhé hned nepodloženou špínu za jiný názor je velice smutné. A u pana Urbana ne poprvé.

reagovat

vloženo: 23.03.2009 21:37

autor: David Zapletal

nadpis:

Předpokládám, že to bude náležitě mediálně zužitkováno proti OÚ, už se nemohu dočkat další snůšky demagogií. Zajímají mě ovšem ty dary MEI spolkům, mohu vědět kdo a kolik od MEI dostal?

reagovat

vloženo: 23.03.2009 22:40

autor: František Frühauf

nadpis:

100% věřím panu Urbanovi. Je to čestný a pravdomluvný člověk . PS:Na rozdíl od Jardy se nestydím za své příjmení.

reagovat

vloženo: 24.03.2009 20:51

autor: ing.Michal Mařík

nadpis: Prohlášení

Je škoda pro sdružení Otevřené Úvaly, že jejím členem je někdo jako pan Urban. Nejdříve veřejně pohaní několik lidí, poté vydá prohlášení, že to tak nemyslel a v následující dikuzi opět podpoří svůj názor. On se neomluvil za svoje lži, ale za to, že je řekl neobratně. Pane Urbane, veřejně jste lhal, tak by bylo dobré se i veřejně omluvit (například v nejbližším vydání ŽÚ). Jinak jste nedůvěryhodný člověk a Otevřené Úvaly budete nadále jenom poškozovat.

reagovat

vloženo: 24.03.2009 22:38

autor: Kamil Vávra

nadpis: Malé a velké prohřešky

Pan Urban se možná ukvapil ve svých výrocích a je horká hlava, ale vidíte taky celou tu demagogickou jednostrannou kampaň vedení města podporující snahy investora a jeho zájmy? Mám dojem, že pan Urban měl dobré úmysly, které špatně prezentuje. O druhé straně si myslím opak.

reagovat

vloženo: 29.03.2009 21:47

autor: Jan Škaloud

nadpis:

Někdo někoho veřejně pohaní a myslí to dobře. Někdo lže a taky to myslí dobře.Někdo krade a taky to myslí dobře. A rozdíl ? Vůbec žádný. Chtělo by to v prosazování menšinového názoru více pokory a k tomu trošku nadhledu pane Urbane. A nebo by to chtělo více přemýšlet a nenechat se unést atmosférou. Nebo by se vám líbilo, kdyby vás někdo nazval veřejně třeba zlodějem ???

reagovat

vloženo: 30.03.2009 12:36

autor: Kamil Vávra

nadpis: Neporozumění

Vidíte jen vnějšíprojevy, ale neuvaužujete vůbec o okolnostech, důvodech a pohnutkách. Je rozdíl, když Vás někdo v zoufalství a s úmyslem hájit práva obyvatel neoprávněně nařkne, když si někdo vymýšlí s cílem hájit podnikatelské zájmy, na kterých je nějak zainteresován, a když si někdo vymýšlí, protože kvůli své omezenosti vidí jen krátkodobé důsledky svých rozhodnutí. Neodůvodněné nařčení je hodné odsouzení, ale je třeba ho uvést do souvislosti i s kampaní vedení města, která nepřipoští alternativu.

reagovat

© BECC Design

TOPlist