Svátek má Leoš

Co se děje ve městě (Kyselová Petra)
29. 03. 2017 Den Země na Klepci 2017 "Den Země", aneb 15. dubna 2017 opět na Klepci
4. 11. 2014 Vznikla úvalská koalice pro volební období 2014 – 2018 Dnes byla podepsána koaliční smlouva mezi Otevřenými Úvaly, ČSSD a ODS. Na základě této smlouvy obsadí sdružení Otevřené Úvaly ve vedení post starosty (Petr Borecký a dvou radních (Lída Milerová, Josef Polák), ODS post uvolněného místostarosty (Alexis Kimbembe) a ČSSD post neuvolněného místostarosty (Vítězslav Pokorný). Strany a sdružení v této koalici získaly celkem 60,5% všech hlasů voličů, kteří se zúčastnili voleb. ...pokračování...
18. 10. 2014 Rodí se úvalská koalice pro období 2014 - 2018 Dne 17.10.2014 ve večerních hodinách členové sdružení Otevřené Úvaly jednomyslně vyjádřili svůj souhlas a podporu nově vznikající koalici Otevřených Úval - ODS - ČSSD. Koaliční smlouva, která bude reflektovat priority všech tří partnerů je v současné době připravována a bude podepsaná v nejbližších dnech. Jednání o možné spolupráci byla vedena i se spolkem PRO Úvaly a s NK TOP 09, avšak tato jednání nevedla k cíli.
8. 02. 2012 Oficiální prohlášení sdružení Otevřené Úvaly k přečinu pana starosty Na webu města byla panem starostou MUDr. Šťastným uveřejněna informace, že se dopustil přečinu řízení vozidla pod vlivem alkoholu. Tento osobní prohřešek, ať je jakkoli morálně odsouzeníhodný,  je osobním selháním jednotlivce, který z něj musí vyvodit důsledky dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. My se ale necítíme povoláni na veřejném zasedání zastupitelstva města hlasovat ve věci osobního rozhodnutí a posuzovat morální kvality jednotlivce. Cílem naší práce v zastupitelstvu a radě je podílet se s koaličními partnery na zlepšování kvality života ve městě v duchu programového prohlášení. Pokud pan starosta dospěje k osobnímu rozhodnutí opustit tuto funkci, nebo jej k tomu zaváže hlasování v mateřské ODS, jsme připraveni jednat o novém složení vedení města a nabídnout osobnosti na post starosty.
21. 07. 2011 Jan Nepomucký se vrátil do Úval V úterý 19.7.2011 se na své, resp. trochu nové místo ke kostelu Zvěstování Páně vrátila socha sv. Jana Nepomuckého. Po 392 dní se od loňského června nacházela v rukou restaurátora akad. soch. Alexandra Kozlova, který všem historickým částem sochy navrátil ztracený lesk a zakonzervoval je tak, aby socha pocházející již z roku 1701 zůstala zachována dalším generacím. Více informací a fotografie uvnitř článku.
24. 03. 2011 Programové prohlášení pro volební období 2010 – 2014 Preambule: Na základě výsledku komunálních voleb, které se uskutečnily ve dnech 15. a 16. října 2010 proběhla intenzivní série jednání směřující k sestavení koalice stran a volebních sdružení, která se budou bezprostředně podílet na řízení města ve volebním období 2010 až 2014. Tato jednání následně vyústila v návrh na vznik široké koalice Občanské demokratické strany (ODS), občanského sdružení Otevřené Úvaly (OÚ) a České strany sociálně demokratické (ČSSD). Tento program bezprostředně vychází z volebních programů koaličních stran a volebních seskupení a bude vodítkem pro činnost vedení a Rady města Úvaly. Koaliční strany prohlašují, že případné změny obsahu tohoto Programového prohlášení musí být výsledkem konsenzu koaličních partnerů, kteří jsou zastoupeni ve vedení a v Radě města. Programové prohlášení je rozděleno do jednotlivých oblastí; jednotlivé oblasti budou mít – obdobně jako ve větších a magistrátních městech své garanty; starosta, dva místostarostové a dva radní budou pověřeni koncepčním řízením samosprávné složky určité oblasti. Rada města si jako svůj poradní orgán vytvoří komise. Ze zákona bude zřízen Finanční výbor a Kontrolní výbor. Budeme usilovat o pokračování činnosti Výboru pro výstavbu. Zvážíme obnovení Výboru, popřípadě komise, pro prevenci kriminality.
26. 04. 2010 Oranžová učebna aneb hlasujte pro úvalskou základní školu! Nadace ČEZ vyhlásila projekt na podporu rozvoje PC učeben a  laboratoří. Úvalská škola vypracovala projekt, jehož cílem je získat 10 notebooků a vytvořit tak mobilní PC pracovnu, tzv. „Oranžovou učebnu". Jedním z vodítek výběru je i názor veřejnosti, resp. budoucích uživatelů Oranžových učeben. Tento názor může dát veřejnost najevo svým hlasováním na internetu. Více uvnitř zprávy.
29. 10. 2008 V úterý 28. října se uskutečnilo slavnostní setkání k 90. výročí vzniku Československa Přes nepříznivé počasí (pršelo, sychravo) se setkalo cca 50 úvalských občanů od nejmladších až po ty nejstarší, aby společně oslavilo 90. výročí vzniku našeho státu. Setkání začalo u pomníku Legionářů na náměstí Arnošta z Pardubic a pokračovalo na Skalce u Prokůpkova mlýna, kde pan starosta odhalil znovuobnovenou desku ke vzniku ČSR. Pár fotografií z této akce naleznete uvnitř aktuality.
11. 06. 2008 Pomozte získat 50 000 Kč pro publikaci „Drobné památky v Úvalech a okolí“ Možná již víte, že od dubna 2006 připravují členové Klubu přátel historie a přírody Úval a okolí publikaci „Drobné památky v Úvalech a okolí", která mapuje celkem 124 existujících a zaniklých památek. Zaměřují se na kříže, kapličky, zvoničky, sochy, pomníky a pamětní desky. Víte, že i Vy můžete snadno přispět k tomu, aby Klub na tuto publikaci získal dotaci až 50 000 Kč? A to jednoduše - hlasováním na internetu! Podrobnosti najdete uvnitř zprávy.
21. 03. 2008 Město získalo dotaci na opravu mostku v Králičině Jsme rádi, že můžeme přinést pozitivní zprávu a zároveň poděkovat vedení našeho města a Klubu přátel přírody, historie a okolí Úval. Město Úvaly získalo od Středočeského kraje dotaci na opravu kamenného mostku v Králičině ve výši 260 000 Kč. Tato kulturní památka si tuto opravu rozhodně zaslouží a tak berte tuto zprávu zároveň jako inspiraci pro Váš víkendový výlet.
7. 03. 2008 Pozvání na regionální akci Den Země na Klepci II. Spolek pro obnovu a rozvoj obce Hradešín, o.s. - Klub přátel historie a přírody Úval a okolí, o.s. - Občanské sdružení Klub žen Přišimasy - Sdružení občanů Sibřiny a Stupic SOSák - Občanské sdružení Otevřené Úvaly - Region Pošembeří, o.p.s. - ZŠ Škvorec - ZŠ Úvaly - MŠ Škvorec - MŠ Tismice - MŠ Přišimasy - obec Hradešín - obec Přišimasy - obec Tismice-  městys Škvorec -  město Úvaly pořádají 19. 4. 2008 již 2. ročník regionální kulturní akce „DEN  ZEMĚ  NA  KLEPCI II."  Více informací najdete uvnitř zprávy.
4. 02. 2008 V Klánovickém lese se zřejmě kácet nebude Nějak tak zněl titulek článku, který přineslo sobotní Právo pro Prahu a Střední Čechy (2.2.2008, str. 16). Autor článku se v něm odvolává na dopis nového generálního ředitele Lesů ČR pana Jiřího Nováka, který byl zaslán starostovi Klánovic. Uvádí se v něm: „Prioritou pro Lesy ČR je zachování Klánovického lesa, aby trvale plnil všechny funkce lesa..."
1. 11. 2007 Získali jsme dotaci na obnovu Hanušova kříže Jak víte z našeho časopisu, jedna z dotací, o které naše sdružení žádalo, byla na projekt „Obnova Hanušova kříže z roku 1818". V úterý 30.10.2007 zasedala v Nadaci VIA hodnotící komise a telefonicky nám bylo sděleno, že jsme dotaci ve výši 40 000 Kč získali. Oficiálně potvrzeno budeme vše mít do konce týdne.

© BECC Design

TOPlist