Svátek má Čeněk

Město získalo dotaci na zvýšení bezpečnosti provozu

Naše město obdrželo dotaci od Středočeského kraje z programu na podporu Bezpečnosti chodců a snížení rizik v silničním provozu, celková částka se spoluplněním města ve výši 24% činí 500.000Kč. Více podrobností najdete uvnitř zprávy.

Za tyto prostředky dojde k obnovení vodorovného značení přechodů pro chodce (zebra), zejména v ulicích Husova, Pražská, Jiráskova a k vyznačení nových přechodů u autobusových zastávek v ulici Jirenská. Tyto přechody budou dále doplněny o svislé dopravní značky a též dojde k doplnění chybějících značek na dalších místech v katastru města. Dále bude provedena úprava křižovatky na konci ulice Husova a začátku nám A. z Pardubic (svislé vyznačení vozovky a pruhů).

Pokud zůstane část prostředků nedočerpána, bude za ně nakoupeno zrcadlo(a)  pro výjezd od parkování u dětského oddělení zdravotního střediska do ulice Pražská případně k výměně zrcadel v nepřehledné zatáčce na konci ulice Nerudova.

Zároveň byly vytipovány lokality pro umístění měřičů rychlosti. Umístění je navrženo:

Jirenská v obou směrech (křižovatka s ulicí Do Hodova a Jirenská II)Dobročovická ve směru od Dobročovic u zastávky busŠkvorecká ve směru od Škvorce před křižovatkou na Nové Slovany a Přišimasy

Umístění na státní silnici I/12 u pneu servisu Černý není doporučeno dle vyjádření odboru dopravy Středočeského kraje. Osobně mám o tomto nedoporučení silné pochybnosti a nedává mi valného smyslu, chci proto ještě o této věci se Středočeským krajem jednat (v odůvodnění nedoporučení pro umístění radarů je napsáno, že tím, že by byly umístěny u osvětlených přechodů pro chodce, by rozptylovaly řidiče a snižovaly tak bezpečnost provozu ...)

Financování výše uvedených měřičů není ještě dořešeno, tudíž není znám ani orientační termín jejich instalace.

24. 09. 2009

Saidl Richard

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 24.09.2009 22:24

autor: JM

nadpis: Přechody

Ráda bych se zeptala, zda se počítá se značením přechodů pro chodce u Penny, kde je situace dost nebezpečná, a před mostem na silnici k cukrovaru, kam není ve směru ze Slovan vůbec vidět. Tyto přechody byly starostou už několikrát slibovány. Děkuji.

reagovat

vloženo: 25.09.2009 11:05

autor: R Saidl

nadpis:

Přechod u Penny bude v rámci této dotace vyznačen. Nejsem si jist, zda též další přechod před železničním mostem z důvodu špatného stavu vozovky.

reagovat

vloženo: 24.09.2009 23:29

autor: David Zapletal

nadpis: Zónová 40

Už se nemůžu dočkat umístění radaru na Jirenské, kdy tam ve spojení s celoúvalskou zónovou 40 budeme za některými úzkostlivými spoluobčany jezdit v polích třicítkou. Najde už někdo konečně odvahu přiznat že ta zónová 40 je totální nesmysl? V souvislosti s dřívější snahou o zřízení městské policie mám za to, že zónové 40 byly stejně osazeny jen za účelem vylepšování příjmů města měřením rychlosti městskou policií. Existuje nějaká statistika nehodovosti v Úvalech, na základě které by bylo možno řešit problematiku dopravy jinak než na základě dojmů?

reagovat

vloženo: 25.09.2009 11:02

autor: Petr Borecký

nadpis: Re: Zónová 40

Pane Zapletale, bezpečně Vám mohu říci, že zónové 40 nejsou v Úvalech rozmístěny kvůli navýšení příjmů města. Vzhledem k tomu, že přestupky projednává Brandýs nad Labem, jsou případné pokuty příjmem Brandýsa a nikoli Úval.

Jsem si jist, že motivace k osazení zónových 40 byla čistě bezpečnostní. Jiná věc je ta, že s Vámi souhlasím v tom, že je to opatření na houby. Řešení je pochopitelně v kombinaci technických opatření na komunikaci (šikany, retardéry) na exponovaných místech a radarů, tak aby to skutečně bylo k něčemu.

Policie bohužel nemůže stát všude, ale v principu s jejím měřením souhlasím. Někteří řidiči totiž opravdu jezdí jako prasata. To nemluvím o těch, co na 50 jezdí 60.

reagovat

vloženo: 30.09.2009 11:30

autor: David Zapletal

nadpis: Re: Zónová 40

K těm příjmům města, pamatuji si špatně že zde byla iniciativa starosty zřídit v Úvalech městskou policii, následně zamítnutá zastupitelstvem? Pamatuji si špatně, že pan Šťastný jako předseda nějakého orgánu města pro bezpečnost prosazoval zapojení Úval do projektu Bezpečná města, jinak estébáckého projektu sloužícího k přesunu peněz řidičů do kapes soukromé firmy? Je příliš paranoidní v tom hledat souvislost se zónovou 40, která jak sám připouštíte je na houby?

Fraškou pak je, že tato 40 na Jirenské, osazená na doporučení studie firmy Eltodo, je stejně neviditelně schovaná mezi stromy, jak právě tato studie kritizovala u jiného dopravního značení v Úvalech.

Prasata existují a asi se jich jen tak nezbavíme, kvůli tomu ale nemusíme všichni jezdit zbytečně krokem. Osobně mám vcelku pozitivní pocit, že těch prasat je čím dál méně. Určitě méně než vystresovaných plížilů, co ze strachu z postihu jedou raději o 10 méně.

Co ta statistika nehodovosti, existuje???

reagovat

© BECC Design

TOPlist