Svátek má Helena

Na připomínkování nového územního plánu Úval máte již jen 14 dní!

Asi každého vlastníka nemovitosti v Úvalech (pozemku, rodinného domu atd.) zajímá, co se za jeho dvorkem v budoucnu může či nemůže postavit. Betonárka? Nové rodinné domy? Nebo tam zůstane pole? O tom všem rozhoduje územní plán. A ten se nyní připravuje zcela nově a Vy máte jen posledních 14 dnů, kdy jej můžete připomínkovat! Více informací najdete uvnitř zprávy.

Návrh nového územního plánu Úval, který michodem najdete i na webových stránkách města totiž kromě notoricky známé lokality Hostín v Úvalech vymezuje nové lokality, kde bude nově umožněna bytová výstavba, výstavba smíšená atp. To samozřejmě bude mít vliv nejen na nejbližší okolí, ale též na chod města jako celku.
Zkuste si místo pojmu všeobecně smíšené území představit například cukrárnu, truhlárnu nebo autoservis. Je to věc, která vám vadí nebo nevadí? Na poli za Vámi se mohou stavět nové rodinné domky. Vadí Vám to nebo nevadí?

Nyní máte možnost zcela oficiálně vznést Vaše připomínky k územnímu plánu a město se jimi musí zabývat. Proto neváhejte a věnujte několik minut svého času tomu, aybste se s návrhem územního plánu seznámili.

Pokud by Vám bylo něco nesrozumitelné, můžete se obrátit na odbor územního plánování Městského úřadu, kde Vám jednotlivé záměry kvalifikovaně vysvětlí. Pokud byste nepořídili, neváhejte se obráti na naše členy.

Termín pro podávání připomínek k územnímu plánu končí 10.3.2010.

23. 02. 2010

Borecký Petr

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist