Svátek má Luboš

Den Země na Klepci 2010

V sobotu dne 17.4.2010 se uskutečnil již tradiční Den Země na Klepci. Této akce se již tradičně účastní občanská sdružení, spolky a městečka a obce z regionu Pošembeří. Této akce se jako spoluorganizátor již tradičně účastnilo i naše sdružení. Letos nám ke všemu přálo nádherné počasí, takže vše vyšlo téměř bez chybičky. Více z akce a fotografie najdete uvnitř zprávy.

Šermíři a vlajkonoši u Slouhy

Jako již tradičně u kamene Slouha procházelo procesí šermířů a vlajkonošů nesoucích vlajky obcí z Pošembeří. Návštěvníky přivítali starostka obce Tismice a starostové obcí Hradešín, Přišimasy, Škvorec a Český Brod, kteří přítomné seznámili s vlajkami a znaky jejich obcí a historií jejich vzniku. Za Úvaly promluvil zcela neplánovaně jejich bývalý starosta pan Ivan Černý (proč se tak stalo si přečtěte v poznámce pod textem).

Potom předvedly své představení děti z Přišimašské školky, scénku Oldřich a Božena a následovalo představení Zlá selka a líný slouha v podání selky Petry Kyselové, slouhy Milana Bednáře a vypravěče Jana Psoty ml.

Jede, jede mašinky v podání Přišimašské MŠ Zlá selka Petra Kyselová a líný slouha Milan BednářPak oficiální část programu skončila a návštěvníci se jednak vydali ke stánkům a stanům  přítomných zástupců občanských sdružení a dále se vydali na dětský hrad, bojovku o poklad u jezírek, případně u piva a klobás čekali na start balónu Pošembeří, který se v 17:00 vznesl s výhercem tomboly.Den Země 2010

Občanské sdružení Koniklec a jeho puzzleJezírko na Klepci

Stánek Otevřených Úval

Všeobecně lze říci - moc krásný den a povedená regionální akce.

Za rok se těšíme na shledanou!

Bojovka ...Balón Pošembeří startuje

 

 

 

 

 

 

 

 

Dovětek na závěr: s ohledem na to, že se ze Dne na Klepci stává poměrně významná regionální akce nás tím více mrzí, že tuto akci vedení města Úvaly naprosto ignorovalo. Přes příslib a několikerou e-mailovou korespondenci, se akce nezúčastnil nikdo z vedení města a město ani nedodalo (jako jediné!) svůj prapor do průvodu vlajkonošů. Navíc ani zástupci města neměli tu slušnost, aby se organizátorům omluvili (nepřítomnost pana starosty na akci s ohledem na jeho zranění nohy chápeme, ale proč potom opakovaně sliboval projev a svoji účast?). Město Úvaly tak narychlo na poslední chvíli zastoupil pan Ivan Černý, který spatra přednesl pozdrav přítomným občanům a ostuda tak alespoň nebyla tak veliká. Upřímně řečeno - postoj vedení města nechápeme.

 

19. 04. 2010

Milerová Ludmila, Borecký Petr, Borecká Mirka, Kyselová Petra

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 20.04.2010 17:38

autor: Petra Kyselová

nadpis: Kolínský deník

Mediální ohlas akce např. na http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/ko_klepec_den_zeme20100419.html

reagovat

© BECC Design

TOPlist