Svátek má Drahomíra

Práce v Králičině pokračují

I přes nepřízeň počasí je plném proudu kosení luk v Králičině a výřezy náletových křovin v nivě potoka Výmoly, který podpořil z fondu životního prostředí krajský úřad Středočeského kraje.

V polovině července proběhlo výběrové řízení na dodavatelskou firmu, na základě nejlepší ceny byla vybrána firma ze sousedních Klánovic - Zelený domov s.r.o. Její pracovníci se na Králičinu „vrhli" již poslední týden v červenci. V současné době jsou vykoseny dvě větší louky v katastru Úval ve směru na Květnici, které jsou součástí přírodního parku. Nyní probíhá kosení porostů přímo u potoka Výmoly, které je velmi náročné, protože terén je komplikovaný a navíc po deštích v minulém týdnu značně podmáčený a les je plný vývratů, takže se dá postupovat jen pomalu.

V rámci projektu proběhlo o víkendech několik brigád, při nichž dobrovolníci vyhrabávali vytěženou hmotu a ukládali ji na hromady při okraji lesa ke tlení. Velmi děkujeme všem Úvalákům, kteří nám přišli pomoct. Velký dík patří také lidem z Klánovic a z občanského sdružení „Újezdský strom", kteří také v Králičině přiložili ruku k dílu.

Poslední „velká" brigáda se bude konat  srpnový víkend 28.-29.8., kdy se budou hrabat plochy nejblíže k Úvalům kolem potoka. Sraz je v sobotu i v neděli vždy v 8.30 u restaurace Homolka na parkovišti. Prosíme všechny, kterým není jejich okolí lhostejné, aby nám přišli pomoct. S sebou hrábě (nejlépe kovové), vidle a pracovní rukavice, popř. kolečko.

D Ě K U J E M E!

Mirka Borecká a Petr Urban

18. 08. 2010

Borecká Mirka

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist