Svátek má Jáchym

Napsali o nás…..

Na stránkách nadace Via se objevila zpráva, která se týká projektu našeho sdružení „Zachraňte sochu sv. Jana Nepomuckého" realizovaného v Úvalech s podporou této nadace. Pracovníci nadace Via podnikli v červenci inspekční cestu a zajímali se o projekty realizované ve Středočeském kraji. Setkání s nimi bylo milé (doufáme, že oboustranně), bylo jim co ukazovat a čím se pochlubit. Takže se rádi s našimi čtenáři o zprávu podělíme....

Vzhledem k tomu, že jsme v minulých měsících uzavřeli několik grantových kol a zároveň se většina projektů z loňského roku chýlí pomalu ke konci, udělali jsme si konečně čas na návštěvu některých podpořených organizací. „Své" projekty totiž známe většinou jen z vyprávění a fotek a zpráv realizátorů projektů a zároveň neuškodí poučit se, co se děje v programech kolegů. Proto jsme se rozhodli vyrazit na cestu ve trojici a k návštěvě jsme si vybrali pět organizací ve Středočeském kraji.

Naší první zastávkou byly Úvaly, malé město nedaleko Prahy. Zdejší občanské sdružení Otevřené Úvaly získalo v loňském roce peníze na záchranu sochy Jana Nepomuckého z Grantového fondu ČSOB. Velmi aktivní sdružení usiluje o zlepšení kvality života v městečku, které prochází změnami v souvislosti s masivní výstavbou a nárůstem nových obyvatel. V centru Úval nás chvíli po deváté už čekal zástupce koordinátora projektu Petr Borecký a zavedl nás k soše Jana Nepomuckého - tedy spíš k jámě na místě, kde socha dříve stála. Během restaurování se totiž nečekaně podařilo objevit původní barokní sokl, který si i se sochou odvezl restaurátor. Jedná se o unikátní nález a je skvělé, že se památka bude obnovovat v původní kráse. O tom, že je projekt v plném proudu a že namísto díry už zde brzy budou úvalští obcházet Jana z Nepomuku, nás přímo na místě ujistil sám restaurátor, pracovník památkového ústavu a ještě pan farář, s kterými jsme se v Úvalech neplánovaně potkali.


 

18. 08. 2010

Borecká Mirka

Diskuse ke článku

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist