Svátek má Drahomíra

Kde se smí a nesmí parkovat na nádraží !

Vedoucí traťového úseku, pod který spadá i nádraží Úvaly a přilehlé drážní pozemky, pan Petr Vichera ze SŽDC (vedoucí provozu - správa tratí Praha) upozornil na nesprávný způsob parkování některých občanů  na drážních pozemcích v Jiráskově ulici. Plocha na kterou se z Jiráskovy ulice vjíždí „otevřenými vraty“ je určena k parkování, ale POZOR.   ...čtěte dále...

Parkování je zde podle dohody možné POUZE V JEDNÉ ŘADĚ KOLMO K PLOTU !!! Auta, která parkují v dalších řadách směrem ke kolejím, tak parkují v rozporu s dohodnutým záborem tohoto drážního pozemku a velmi ztěžují práci ŠZDC při nakládce a vykládce materiálu z vagonů. Podle drážního zákona zde je též ochranné pásmo kolejiště. V blízké době zde bude zintenzivněna kontrola ze strany PČR (značení je zatím provizorní, nové označení bude do konce roku). Pan Vichera rovněž upozorňuje na přísný zákaz vstupu do vyhrazených prostor obvodu úvalského nádraží, zejména pak přístupem ve Smetanově ulici poblíž závor. Zde dělají největší problémy řidiči, kteří parkují ve vjezdu naproti obchodnímu domu a brání vjezdu do prostor SŽDC.

S panem Vicherou ze SŽDC jsme řešili též pěší cestu po nákladové rampě ze  čtvrti V Setých k nádraží. Tento pozemek patří SŽDC a ČD, které na naše naléhání tolerují pěší chůzi po léta neudržované cestě. Bohužel při nedávné opravě železničního svršku byla tato plocha využívána ke svému účelu jako zařízení staveniště ke skládce materiálu. Po této akci zůstala cesta plná bláta a louží. Bylo dohodnuto, že po předání díla bude tato plocha dodavatelem vyčištěna. Úvalské VPS na oplátku vyčistí vpusti a pokusí se zajistit odtékání velikých louží.

V souvislosti s parkováním na nádraží se nyní rozpracovává studie nových parkovacích ploch v bývalých uhelných skladech (viz. obrázek). Minimalistická varianta předpokládá vznik cca 170 nových parkovacích míst, maximalistická počítá až z 260 místy. Vše samozřejmě závisí na finančních možnostech města a na úspěšnosti jednání se současným majitelem pozemků.

Uhelné sklady

22. 11. 2012

Breda Michal, Mahdal Marek

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 23.11.2012 12:41

autor:

nadpis: Špatné parkování

Fotografie současného stavu špatného parkování najdete zde -> http://www.facebook.com/media/set/?set=a.310882939020847.67916.299308693511605&type=1

reagovat

vloženo: 15.01.2013 12:13

autor: Moravec

nadpis: Parkování

Tohle považuji za dobré řešení jen je otázkou, jestli Batelkovi budou chtít prodat své pozemky a hlavně jestli se bude panu starostovi libít, že mu bude takové množství aut jezdit každý den kolem domu.

reagovat

© BECC Design

TOPlist