Svátek má Čeněk

Okolí nádraží není nafukovací, aneb nebuďme líní !

Buďme více ohleduplní a nebuďme líní. Pěší chůze je zdravá a 800 metrů po ránu a v podvečer prospěje každému. Během rekonstrukce železničního koridoru si holt musíme trochu „protáhnout nohy“. Další informace k parkování a mapa uvnitř zprávy ...

V těchto týdnech a měsících je možné parkovat na parkovišti na náměstí Svobody, odkud je docházková vzdálenost na úvalské vlakové nádraží cca 500 metrů a nyní se dokončují úpravy na parkovišti u SK Úvaly, kde je docházková vzdálenost cca 800 metrů. O možnosti používání této plochy bude veřejnost neprodleně informována na webu města. Dále na nádaží jezdí z okrajových částí Úval autbusy PID.

V poslední době se množí stížnosti občanů totální neprůjezdnost v některých ulicích v bezprostředním okolí nádraží. Někteří řidiči klidně zaparkují svého plechového miláčka přímo před vjezdem dodomu, nebo v křižovatce (zejména v ulicí Vítězslava Nováka, Vojanova a Alešova).

Nepomohl ani zákaz stání v ulici Jiráskova, který je nezbytný pro výstavbu traťového koridoru. Projížďějí tudy plně naložená nákladní auta, která mohou zaparkovaná auta poškodit. Buďme více ohleduplní a respektujme dopravní značení. Fakta jsou následující: na chodníku automobil stát nesmí, pokud není výslovně stanoveno jinak (dopravní značka povolující stání na chodníku). Dále smí řidič zastavit a stát jen je-li volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy, při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy. Při zastavení a stání nesmí řidič znemožnit ostatním řidičům vyjetí z řady stojících vozidel. O zastavení a stání před  vjezdem není snad potřeba hovořit.

Vodorovná dopravní značka „Žluté zkřížené čáry“ vyznačuje plochu, na kterou řidič nesmí vjet, pokud je za touto plochou taková dopravní situace, že by byl nucen zastavit vozidlo na vyznačené ploše. Tato značka je přímo před závorami v Husově ulici. Po dokončení výstavby koridoru (což bude ještě nějakou chvíli trvat…) pak budou odměnou nové parkovací možnosti přímo v areálu nádraží.

Místa pro parkování (v průběhu rekonstrukce železniční trati)

Místo pro parkování (během rekonstrukce trati)

16. 04. 2014

Mahdal Marek

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist