Svátek má Drahomíra

Úvalská vodovodní losovačka

Asi jste v minulých dnech nepřehlédli a nepřeslechli informace, že Ministerstvo životního prostředí (MŽP) identifikovalo 14 problematických dotačních akcí proplácených z OPŽP – šlo o tzv. losovačky a jejich nestandardní průběh. Pokračování uvnitř zprávy.

Z těchto 14 projektů dle MŽP vyčnívá město Úvaly s projektem dostavba vodovodní sítě, kde MŽP má podezření z nezákonného ovlivnění průběhu losování a podalo proto oznámení na neznámého pachatele. V případě, že by se podezření prokázalo, muselo by město Úvaly vrátit dotaci ve výši 67,7 mil. Kč. (tzv. 100% korekce).

Vzhledem k tomu, že vodohospodářské investice spadaly od začátku tohoto volebního období do přímé kompetence pana starosty MUDr. Šťastného, nevíme v tuto chvíli o moc více, než je uvedeno v dopise od pana Michny, ředitele odboru fondů EU z OPŽP (Operační program životní prostředí). Tento dopis, který byl městu Úvaly doručen ve středu, naleznete ZDE.

Pokud by se manipulace se zakázkou potvrdila, byly by její dopady na město fatální. Pro všechny politické strany a sdružení v Úvalech by to znamenalo, že mohou zmačkat své volební programy, hodit je do koše a místo toho řešit, kde Úvaly vezmou téměř 68 mil. Kč na vrácení dotace.

Podporujeme plně město Úvaly a jeho vedení v záměru plně spolupracovat na vyšetřování s MŽP, OPŽP a ÚOHS, protože máme sami zájem na průhlednosti všech kroků, které město dělá.  Na druhou stranu konstatujeme, že se plně potvrdila problematičnost losovaček, na kterou jsme od začátku poukazovali.

Naši zastupitelé pověří finanční výbor, aby prověřil dostupnou dokumentaci k této zakázce. Současně požadujeme po vedení města, aby zveřejnilo na webu veškerou dostupnou dokumentaci spojenou s touto zakázkou.

členové sdružení Otevřené Úvaly

18. 04. 2014

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist