Svátek má Martina

"Úvalská losovačka" telegraficky…

Nebyli bychom v Úvalech, kdyby se během týdne od medializace úvalské losovačky nevyrojily různé teorie, "zaručené" informace, spekulace, zkrátka drby… Jaká jsou skutečná fakta se dočtete uvnitř článku.

Na téma "úvalské losovačky" bude jistě v příštích týdnech a měsících napsáno hodně příspěvků, ať již na web města či do Života Úval.

Nyní pouze stručně telegraficky pár ověřených skutečností:

  1. Losování neproběhlo na městském úřadě v Úvalech, ale v zasedací místnosti v 5. patře Veletržního paláce v Praze 6 (zdroj: notářský zápis ze dne 12.12.2011).
  2. Losování organizovala společnost Allowance s.r.o. Za město Úvaly se měl na základě rozhodnutí orgánů města účastnit pan starosta MUDr. Jan Šťastný, který se ovšem omluvil, ale náhradníka za sebe neurčil.  Za město tedy nebyl při losování nikdo z jeho úředníků ani volených představitelů přítomen.
  3. Je pravda, že během losování měla být dle notářského zápisu tažena ve dvou kolech shodná čísla ve shodném pořadí.
  4. Není pravda, že bylo rozhodnuto, že město Úvaly má vracet téměř 68 mil. Kč. Nyní se teprve zahajuje proces šetření a teprve na základě jeho výsledků bude určeno, jestli se dotace bude vracet celá, zčásti nebo se nic vracet nebude.

Více informací snad přinese zítřejší jednání zastupitelstva a zpráva finančního výboru města, které zveřejníme na webu.

Využijte diskusního fóra a komentářů k položení dotazů, které Vás v této souvislosti zajímají. Veškeré slušné dotazy se pokusíme v co nejkratší době zodpovědět.

23. 04. 2014

Borecký Petr, Mahdal Marek

Diskuse ke článku

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist