Svátek má Petr

Představujeme Honzu Černého, kandidáta č. 15 z naší kandidátky

Milé Úvalačky, milí Úvaláci. Rádi bychom Vám představili postupně všech 15 našich kandidátů do voleb. V tomto článku Vám představujeme blíže našeho kandidáta do zastupitelstva Ing. Jana Černého, který je na 15. místě naší kandidátky. Chcete o něm vědět více a proč kandiduje? Čtěte uvnitř zprávy.

Honzo, mohl by si se Úvalákům představit?

Jsem rodilý Úvalák, v Úvalech žiji celý svůj život a vše podstatné v mém životě je s Úvaly spojené. Čtvrtstoletí jsem Úvaly reprezentoval v házené, posléze jsem začal trénovat děti a mládež a předávám jim tak své sportovní a možná i životní zkušenosti.

Nedá mi to při Tvém jménu se nezeptat. Máš něco společného s rodinou pana Ivana Černého, bývalého starosty Úval?

Vůbec nic, je to jen shoda jmen. Spřízněný jsem s panem Jaroslavem Černým, což je můj bratranec a provozuje v Úvalech pneuservis.

Tak, to bylo představení a mám teď na Tebe vážnější otázku. Co Tě vedlo k tomu, aby si kandidoval v letošních volbách za Otevřené Úvaly?

Komunální politika není pro mne úplně nová, zasedal jsem již v jednom z prvních porevolučních zastupitelstvech Úval, ale tenkrát jen krátkou chvíli, protože jsem musel své angažmá z pracovních důvodů ukončit. Takže vím, o čem práce zastupitele je. Na myšlenku kandidovat do voleb za Otevřené Úvaly mne přivedla Dana Poláková. Já to osobně vidím i jako možnost pro mne, abych pomáhal prosazovat to, co dělám vlastně celý svůj život. Tj. zlepšovat podmínky pro rozvoj sportu dětí a mládeže v Úvalech. To je asi hlavní oblast, ve které bych se chtěl angažovat.

Pokud by Ti voliči dali důvěru a Ty jsi se stal zastupitelem, na co by si se chtěl orientovat?

Jak už jsem řekl výše, především by šlo o oblast sportu, v ideálním případě by bylo skvělé, kdyby v Úvalech vznikla víceúčelová sportovní hala, kde by se mohly konat nejen sportovní, ale i kulturní akce.

Proč by podle Tebe měli Úvaláci volit Otevřené Úvaly?

Protože je to z mého pohledu vyvážený mix rodilých Úvaláků (Úvalaček) a nově přistěhovalých lidí. Navíc za těmito lidmi stojí realizované projekty jak na úrovni sdružení, tak na úrovni města, vím tedy, co se od nich dá čekat a jaké mají vize do budoucnosti.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí ve volbách!

11. 09. 2014

Borecký Petr

Diskuse ke článku

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky

vložit příspěvek

vloženo: 15.09.2014 11:24

autor: Jana Horová

nadpis: čeština

Asi budu za prudiče, ale spojení "aby si kandidoval" a "by si se chtěl" je fakt děs - správně česky je "abys kandidoval" a "chtěl by ses".

reagovat

vloženo: 15.09.2014 22:42

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: čeština

Češtin být mým kobylem ... :-) Děkujeme za upozornění, opravili jsme to.

reagovat

© BECC Design

TOPlist