Svátek má Čeněk

Náš komentář k letáku pana starosty a paní místostarostky v Životě Úval.

Milé Úvalačky, milí Úvaláci. Asi jste také našli v Životě Úval 2/2007 vložený letáček pana starosty a paní místostarostky, který poukazuje na "skutečné" cíle Otevřených Úval aneb co se v našem plátku nedočtete.

Leták skutečně vychází z našeho zápisu ze schůze konané 14. listopadu 2006. Vzhledem k tomu, že naše schůze nejsou tajné, kdokoli z občanů, bude-li mít zájem, se může jednání zúčastnit.  Plný a nezkreslený text zápisu naleznete zde.

A co my na to?

 1. Pan starosta a paní místostarostka zavádějí nový směr politické kultury, když otiskují podloudně získané texty někoho jiného.
 2. Je škoda, že místo toho, aby pan starosta a paní místostarostka věnovali svoji energii konsolidaci městského úřadu a rozvoji města, tak ji utrácejí na získávání našich interních zápisů.
 3. Možná by nebylo od věci, kdyby nám pan starosta a paní místostarostka vysvětlili, jak chápou roli časopisu Život Úval. Je to časopis pro město a o městě a nebo je to kolbiště pro vyřizování si „politických" účtů? Myslíme si, že obyvatele Úval více zajímají jiné věci, než zápisy z našich schůzí.
 4. Dle našeho názoru existence zápisů z našich schůzí svědčí o tom, že chceme trvale fungovat jako sdružení a nadále se držíme svých cílů a programu. Máme jasně rozdělené kompetence a odpovědnost, což považujeme za základní předpoklad pro to, abychom byli schopni dosahovat výsledků.
 5. Rádi bychom se dočkali věcné argumentace proti našim názorům zveřejňovaným v našem časopise.

A na závěr trochu odlehčení:

 1. Na rozdíl od pana starosty a paní místostarostky si nepleteme pojmy. Takže, pane starosto a paní místostarostko, pro příště:

  Grant =  finanční podpora přidělená na určitý projekt

  Garant = ručitel, subjekt za něco zodpovědný, poskytující záruku

  Rozdíl v těchto slovech je velmi důležité znát. Nebylo by asi dobré, kdyby Úvaly požadovaly například „garanty na obnovu dětského hřiště".

 2. Distancujeme se od příšerné češtiny v letáku. Takhle hrozně si zápisy nepíšeme! Opravdu :-)
 3. Děkujeme panu starostovi a paní místostarostce za to, že nám pomáhají (doufejme, že ze svých prostředků a ne prostředků města) informovat o termínech našich schůzí. My budeme rádi, když se přijdete podívat. Jenom pro upřesnění: naše schůze nejsou v pondělí, ale v úterý.

Vaši členové sdružení Otevřené Úvaly


Může se to stát i Vám

Jak jsme zjistili, tak jeden z našich členů podcenil úskalí revizí ve wordu, kdy Vám ve zdánlivě finálním textu zůstávají skryté původní revize textu úplně jiného.

V normálním zobrazení vidíte text s pozvánkou na jednání výboru nebo komise, ale stačí dát zobrazení s revizemi a ejhle...  Pak už stačí jediné - poslat takový text e-mailem a „důvěryhodný zdroj" je na světě. Takže poučení pro všechny, pozor na revize v textu a to i na ty, které nevidíte. Ne vždy by to muselo skončit takto úsměvně.

2. 02. 2007

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 2.02.2007 15:47

autor:

nadpis: Chování politického vedení

Co k tomu dodat ? :-(

reagovat

vloženo: 3.02.2007 17:34

autor: Marta K.

nadpis: ???

Připadá mi dost trapné zveřejňovat zápisy ze schůzek opozičních sdružení, navíc to není nic, co by Vás nějakým způsobem kompromitovalo.
Opravdu nechápu, "co tím chtěl básník říci..." (???)

reagovat

vloženo: 4.02.2007 11:56

autor: Tomáš

nadpis: Starosta? :))))

Bohužel, to co v Úvalech momentálně máme na pozici starosty je dosti bída... Inu, zvlolili jsme si to sami... To, že se MUDr. Šťastný věnuje místo své strany jiným aktivitám ukazoval i nedávný web sdružení ODS Úvaly, kde místo nějakých větších informací o záměrech strany apod. byl hlavně odkaz na různé "srandičky" typu KSČSSD... To však je již trošku ohrané téma, proto se zřejmě změnila taktika a ukazuje se na Otevřené Úvaly. Jinak souhlasím s cílem, že vedení města by mělo být bez ODS, mělo by to být ku prospěchu, oproti lidem, kteří se v místní ODS vyskytují... :) Jinak chválím váš web.

reagovat

vloženo: 5.02.2007 14:32

autor: Honza

nadpis:

Jako volič pravice (v parlamentních volbách) se nestačím divit, co předvádí současná ODS v Úvalech. Očekával jsem profesionální řízení města, které si stanoví jasné priority, strategické cíle na jednotlivé roky a důsledně bude kontrolovat jejich realizaci. Místo toho se pokračuje ve stylu práce bývalého vedení města včetně jejich ubohých mediálních výpadů. Je smutné, že místo věcných argumentů se používají tyto metody, které vypovídají o nízké úrovni jejich autorů.

reagovat

vloženo: 6.02.2007 14:34

autor: Pavla

nadpis:

Absolutně souhlasím s Honzou. Člověk může respektovat různé politické strany, ovšem za předpokladu jejich profesionálního přístupu a slušného chování.
Úvaly udělaly velký krok zpět.

reagovat

© BECC Design

TOPlist