Svátek má Johana

Vrch Klepec odhalí svá tajemství

Během jubilejního 10. ročníku oblíbené regionální akce Den Země na Klepci dne 16.dubna 2016 bude pokřtěna kniha o této zajímavé lokalitě. Předplatit si ji za zvýhodněnou cenu můžete právě teď prostřednictvím https://www.hithit.com/cs/project/1605/kniha-vrch-klepec-na-kolinsku a získat i něco navíc. Exkluzivní nabídka končí dne 12.10.2015! Tak neváhejte!   ...čtěte dále...

Příznivci regionální historie se mohou těšit na novou knihu o vrchu Klepci, která bude mít 200 stran doplněných řadou obrázků, fotografií, map a schémat a na které po dobu 5 let na ní pracoval 8členný autorský tým. Koordinátorem vydání knihy a jedním z hlavních autorů je regionální kronikář Jan Psota ml., který se významným způsobem podílel na vydání celé řady úspěšných regionálních publikací (např. Úvaly v průběhu staletí, Drobné památky v Úvalech a okolí) nebo článků s regionální tematikou. Mimo jiné stál i u zrodu akce Den Země na Klepci. Oblíbenost akce ukazuje, že nebyl sám, koho tento vrch posetý kameny a opředený mnoha legendami, přitahuje.

Pojetí knihy je odborně-populární, proto nová publikace najde své místo v knihovnách odborníků, ale i široké veřejnosti. Textová část byla autory dokončena v červenci letošního roku a následovaly jazykové korektury. Aby bylo možné od listopadu začít sázet písmenka a grafiku a poté začít se samotným tiskem, je nutné nasbírat potřebné finance.

Kniha je nabízena budoucím čtenářům formou předplatného do 12.10.2015 za zvýhodněnou cenu 250 Kč. Využít lze i dalších nabídek – např. zvolit knihu s věnováním autorů, knihu doplněnou o malé dárky vztahující se k této přírodní památce apod. Každý si jistě přijde na své a současně pomůže zrealizovat další významný regionální počin. Knihu o Klepci je možné předplatit na https://www.hithit.com/cs/project/1605/kniha-vrch-klepec-na-kolinsku.

Mgr. Petra Kyselová, B.A.

 

Klepec

18. 09. 2015

Kyselová Petra

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist