Svátek má Martina

POZOR ! - Chystáme "Stezku k lomu na Široké louce"

Lom na Široké louce je krásné a zapomenuté místo v těsném sousedství Nových Slovan…

Brigáda proběhne dvě soboty za sebou 7.11.2015 a 14.11.2015 vždy od 9:00 hod. do 12:00 hod. Sraz na obě brigády bude na začátku stezky, tj. v ulici Slezská (kratičká ulice na Nových Slovanech, nad rybníkem). Pozor: V případě hodně špatného počasí se brigáda nekoná – resp. přesouvá na v pořadí další sobotu – sledujte proto FB a web Otevřených Úval.

První sobotu tj. 7.11.2015 je v plánu: vyklestit část stezky k lomu, zbudovat několik schodů s použitím vyklestěného materiálu.

Na první sobotu (7.11.) je třeba s sebou:

1) Pila motorová (dvě i tři se uživí) + palivo (zaplatíme ze sdruženářských peněz – takže účtenky s sebou)

2) Křovinořez (jeden s obsluhou) cca na hodinku na prosekání začátku cesty, pak už vede lesem a je bez trávy (palivo viz výše)

3) Palice na zatloukání kůlů (jedna až dvě)

4) Sekery na vytvoření špicí u kůlů uříznutých v lese a osekání větví, případně též nůžky na keře a menší pilky

5) Rýče, lopaty, krumpáč, případně i hrábě na dobudování schůdků (nebojte, nebudou to Staré zámecké schody, počítáme s rozsahem 6-10 schodů)

6) Pracovní rukavice

...pokračování níže...

Na druhou sobotu (14.11.) je třeba:

a) Pytle na odpadky (koupíme), bude práce i pro ženy a děti, odhadem tam bude tak 10 - 15 pytlů odpadu – budeme sbírat jen to na povrchu, najdou se i hezké socialistické retrokousky pro sběratele, pytle necháme pak u silnice na Škvorec a Technické služby nebo někdo z nás je odveze do sběrného dvora

b) Pracovní rukavice

c) Pily – pohled na lom je zarostlý nálety, takže bude třeba vyklučit nálety u skály, aby byla dobře vidět – kmeny do průměru 15 cm, jsou to většinou malé javory. Na místě bude instalována infotabulka.

Značení bude obsahovat 3 info-tabule - jedna bude umístěna na začátku stezky ve Slezské ulici, druhá přímo v lomu a poslední poblíž Vodojemu „Jih“. Značení se bude instalovat na jaře 2016.

S pozdravem Zdar lomu na Široké louce ! ;-)

Mirka Borecká (Otevřené Úvaly, z.s.)

Foto: zarostlý Lom na Široké louce (aktuální stav)

Lom na Široké louce

1. 11. 2015

Borecká Mirka

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist