Svátek má Martina

Další příspěvek sdružení Otevřené Úvaly našemu městu.

Vážení Úvaláci, slib, avízovaný v  květnovém vydání našeho časopisu jako překvapení na náměstí, jsme dodrželi.  Pondělní ráno přivítalo první návštěvníky náměstí Arnošta z Pardubic rozkvetlými sloupy veřejného osvětlení.

Závěsy pro květináče nainstalovala firma Eltodo, květiny a květináče zajistila paní Helena Lesáková s manželem, my jsme pak v neděli 3. června provedli jejich samotnou instalaci. Celá akce v hodnotě cca 22 000,- Kč byla hrazena sdružením Otevřené Úvaly.

Bohužel, v soutěži nikdo z tipujících neuhodl, co se pod překvapením skrývá, takže musíme konstatovat, že soutěž nemá vítěze. O cenu se tedy musíme podělit sami.

VPS Úvaly slíbily  po celou vegetační dobu květinovovou  výzdobu zalévat. Doufáme, že je náš příspěvek dalším malým krůčkem ke zlepšování vzhledu úvalského náměstí.

Dokumentaci z této naší nedělní akce naleznete v rubrice Fotogalerie.

Náš tip: neměl by někdo z místních spolků nebo podnikatelů zájem na tuto akci navázat sponzoringem výzdoby v Husově ulici? Určitě by to vzhledu města prospělo. Kontakty a případnou podporu při "papírovém" zpracování celé věci zajistíme.

5. 06. 2007

Poláková Dana

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 7.06.2007 23:24

autor: Roman Kroutil

nadpis:

Vážení členové sdružení Otevřené Úvaly,
jako občanovi Úval se mi líbí, že jste zkrášlili naše náměstí nenáměstí. Chtěl bych se jen zeptat, jesti někdo z vás spočítal, kolik bude Město stát zalévání květníků. Při podmračeném počasí je možno květníky zalít tak 3x do týdne, což obnáší cca 2lidi 2 hodiny x 3 dny = cca 2000,- Kč týdně. Když bude slunečný den, tmavě hnědé truhlíky se krásně zahřejí, bude je třeba zalévat každý den. Pokud je nikdo o víkendu nezaleje, v pondělí je již nebude muset zalévat. Předpokládám, že až truhlíky uschnou, bude za to vinna VPS. S pozdravem amatérský zahradník

reagovat

vloženo: 8.06.2007 01:32

autor: Petr Borecký

nadpis: Re:

Vážený pane Kroutile,

jsme rádi, že se Vám květiny líbí. K vašemu dotazu: instalované květináče jsou "samozalévací", tzn. jedná se o květináče s dvojitým dnem, kde je uchovávána voda. Díky tomu je možné květináče zalévat s delším časovým odstupem: při podmračeném počasí zhruba jedenkrát za 10 dnů, pokud je slunce a teplo jako teď, tak zhruba 1x za 3 dny.

Zalévání bylo před instalací konzultováno s MěÚ, námitky nebyly. Osobní zkušenost: na zalití všech květináčů stačilo půl hodiny - a to jsme nosili vodu v pet lahvích. pro další výpočty použijeme dobu 45 minut.

Takže k nákladům:. z Vašeho výpočtu usuzuji, že počítáte s 12 člověkohodinami týdne na údržbu květin - tj. 1 člověkohodina Vám vychází na 167 Kč.

Budeme-li se držet Vašich údajů, vychází částka péče o květiny na náměstí za období červen-říjen na 5 x 8 000 Kč neboli 40 000 Kč.

Náš odhad je 2 x 0,75 hod týdně x 4 týdny x 5 měsíců x 167 neboli cca 5 000 Kč.

A teď se můžeme dohadovat, kdo má pravdu ... V každém případě se jedná o "interní" náklady, protože pracovníkům VPS je mzda vyplácena buď jak buď, takže se můžeme dohadovat, že by prostě ten čas, který stráví zaléváním květin na náměstí, mohli strávit užitečněji. Ale to je opravdu věc názoru.

Myslíme si, že až květiny dorostou, že náměstí pozvednou a zkrášlí a za to ta trocha úsilí stojí.

reagovat

vloženo: 8.06.2007 11:29

autor: Michal Breda

nadpis:

Romane,
vím, že ti Petr s kontrolní zprávou šlápl na kuří oko, ale tohle je opravdu přízemní. Podej si ruku s Janou Horovou, která po včerejšku ukřivděně žádá o stažení fotek své rodiny z naší aktuality.

reagovat

vloženo: 8.06.2007 16:30

autor: Roman Kroutil

nadpis:

Ahoj Michale,
vaše zpráva mě nenaštvala proto, že by jste mi šlápli na jakési kuří oko, ale protože je napsaná na základě nepodložených doměnek a VĚDOMĚ zkresluje fakta, přesně ve stylu bulváru.

reagovat

vloženo: 9.06.2007 22:26

autor: Petr Borecký

nadpis: Re:

Vážený pane Kroutile,

zpráva vychází z podkladů oficiálně poskytnutých MěÚ a oficiálně dostupných na katastru nemovitostí. Věřte, že budu jen rád a pro město bude jen dobře, pokud ji vyvrátíte. Možná si to nemyslíte, ale já skutečně nevstávám a neuléhám s myšlenkami, kde na Vás co vyhrabat.

Pak bych ještě jen doplnil, že se nejedná o "naši" zprávu - je to zpráva finančního výboru, jejíž znění odsouhlasili všichni jeho členové (z Otevřených Úval jsem ve FV jen já a Lída Milerová)

Zpracování této zprávy bylo FV uloženo usnesením zastupitelstva města dne 14.12.2006 (stačí se podívat na web města).

reagovat

vloženo: 11.06.2007 08:24

autor: Jana Horová

nadpis: zdvořilá žádost

Michale, buď tak hodný a mne si do pusy vůbec neber. Každý z nás má poněkud jinde nastavenu hranici morálky (samozřejmě to ber tak, že já ji mám mnohem níže) a společnou řeč prostě najít nemůžeme. Tvůj písemný výlev, že naše rozhodnutí z osobních důvodů nefigurovat na vašem webu bereš jako ukřivděnou žádost, hovoří ostatně za vše. Přeji hezký zbytek dne a méně uražené ješitnosti.

reagovat

vloženo: 11.06.2007 11:02

autor: Michal Breda

nadpis: RE: zdvořilá žádost

Jano, vůbec nechápu, proč do toho pleteš morálku. Co je na zveřejnění fotek ze sportovní akce nemorálního. Nikomu to nevadí, jen Tobě. Není Tvoje hranice morálky spíše než nízká tak trochu ujetá? A proč píšeš o mojí ješitnosti? Ty fotky dělal brácha Marcel. Fakt nechápu a nejsem jediný.

reagovat

vloženo: 11.06.2007 15:07

autor: Jana Horová

nadpis:

Já jsem psala o tom, že mé osobní rozhodnutí TY nazýváš ukřivděnou žádostí, tak nevím, co do toho pleteš Marcela. Tutu debatu končím, skutečně je to pro mne vyhozený čas.

reagovat

vloženo: 26.06.2007 16:39

autor: Eva Paliczková

nadpis: raakce na kytky

Dobrý den,

chtěla jsem vyjádřit svůj obdiv nad květinovou výzdobu na náměstí. Myslím si, že toto není nákladná akce za to velmi efektivní a hezká.

S přátelským pozdravem

Eva Paliczková

reagovat

vloženo: 26.06.2007 17:03

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: raakce na kytky

Dobrý den,

děkujeme za pochvalu, potěšila :-). Věřme, že se nám ještě další věci podaří a že kytičky nebudou to poslední.

reagovat

© BECC Design

TOPlist