Svátek má Helena

Návrh strategického rozvojového plánu města Úvaly

Milé Úvalačky, milí Úvaláci. Jistě jste dostali na počátku srpna do svých schránek Život Úval s přílohou obsahující návrh strategického rozvojového plánu města, který byl připraven stávajícím vedením našeho města. Přestože tzv. okurková sezóna je v plném proudu, bylo by škoda, kdybyste tento dokument odložili bez hlubšího zamyšlení.

Návrh tohoto plánu, pokud jej zastupitelstvo na svém zasedání dne 20. září přijme, může totiž zcela zásadně ovlivnit další tvář a směřování našeho města. Zachovají si Úvaly svoji tvář nebo se stanou dalším satelitem u Prahy? Zachovají si Úvaly svůj charakter malého města (se všemi výhodami a nevýhodami) a nebo se stanou městem střední velikosti, jako je třeba Brandýs nad Labem (se všemi výhodami a nevýhodami)? Zachováme si volnou krajinu v okolí našich domovů nebo ji zastavíme?

I toto ovlivní strategický rozvojový plán našeho města (SRP). Návrh tohoto plánu zpracoval ateliér Ing. arch. Ivana Vavříka. Autory jsou: Ing.arch. Ivan. Vavřík, PhDR. Eliška Součková, Ing. Ivan Dejmal, Ing. Antonín Žižkovský, Ing. Jaroslav Knotek

Pokud jde naše sdružení, vítáme, že dokument tohoto charakteru vznikl. Abyste nemuseli na městský úřad pro CD se SRPem, přinášíme Vám jej níže na našich stránkách.

Pro informaci doplňujeme, že vedení města připravilo veřejnou debatu k tomuto plánu na 20.8.2007 v DPS od 18.00.

Naše sdružení v současné době připravuje stanovisko k předloženému návrhu, se kterým Vás v nejbližší době seznámíme prostřednictvím našeho časopisu, a se kterým seznámíme i městské zastupitele.

Jaký názor máte na předložený SRP Vy? Diskutujte pod touto aktualitou nebo v našem Diskusním fóru!

Dokumenty k návrhu strategického rozvojového plánu Úval

Textová část: Obsah, Předpoklady, možnosti a limity rozvoje města, Strategické cíle a priority

Obrázková část: bude doplněno do 15.8.2007

 

14. 08. 2007

Borecký Petr

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 15.08.2007 14:20

autor: Marek Mahdal

nadpis: Diskuse ke SRP

"Centrální" diskuse ke Strategickému plánu je zdde -> http://www.otevreneuvaly.cz/rubrika/diskusni-forum/40/navrh-strategickeho-rozvojoveho-planu-mesta/

reagovat

© BECC Design

TOPlist