Svátek má Čeněk

Sokol v Úvalech slavil 100. narozeniny

V sobotu 13. října, za téměř ideálního počasí, které přispělo k příjemné sváteční atmosféře, proběhly plánované oslavy 100. výročí Sokola a 80 let aktivní nepřerušené  činnosti oddílů házené v Úvalech.

Vlajky Sokola

V rámci oslav se konal dobře obsazený turnaj deseti družstev minižáků a  mladších žáků- přípravek. V obou turnajích se úvalské házenkářské naděje umístily na prvních místech.

Slavnostní nástup

Před „zaplněnými ochozy" a mohutně povzbuzováni sehráli odpoledne muži Úval mistrovské utkání s Wendy Mělník  s výsledkem Úvaly : Mělník (31: 21).

Ze zápasu mužů

Na výstavu z historie Sokola se nám díky ochotě mnoha občanů Úval podařilo nashromáždit velké množství fotografií a dalšího materiálu dokumentárního charakteru ze všech důležitých období a událostí. Návštěvníci výstavy, kterých se na listiny podepsalo 114, mohli obdivovat např. stříbrnou medaili za II.místo v přeboru dorostu ČR z roku 1956, pohár za II.místo v celosvětovém mládežnickém turnaji v roce 1993 v Itálii, kde se zúčastnilo 40 družstev.

Návštěvníci výstavy 

Probíhaly diskuse a vzpomínalo se na  začátky mezinárodní házené v Úvalech, cviční na sletech a spartakiádách,  na úspěchy  ve III. a regionální lize, na nezapomenutelné zážitky z tanečních i prázdninových soustředění.

Stará garda 

Jasně nejmladší účastnicí oslav byla Linda Bredová( narozena v září 2007) a naopak určitě nejstarší Antonie"Tynda" Svobodová( narozena 1915).

Sokolky

Výbor TJ Sokol Úvaly chce touto cestou poděkovat všem těm, kteří věnovali cenné materiály do sokolského archivu a všem, kteří pomáhali  s přípravou a organizací oslav, především pánům Miloslavu Bredovi, Jaroslavu Tourkovi, Josefovi  Žabovi, Josefovi Polákovi  a Jiřímu Součkovi za pomoc při třídění materiálů a vlastní přípravě výstavy.

Výstava 100. let

Se sokolským pozdravem „sportu zdar" zveme všechny mladé, starší i nejstarší na hřiště a do sokolovny, abychom získali dostatek materiálů  pro další výstavy u příležitosti kulatých výročí  i v budoucích letech.

Družstvo mužů

22. 10. 2007

Breda Michal, Poláková Dana

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

© BECC Design

TOPlist