Svátek má Čeněk

Ve středu 7. listopadu proběhla v DPS veřejná diskuse k návrhu strategického rozvojového plánu

Ve středu 7. listopadu proběhlo za minimálního zájmu občanů (34 občanů) a  zastupitelů (účastnili pan starosta a dále pánové Netušil, Černý, Breda, Švejnoha a Borecký) druhé kolo diskuse  k předloženému SRP. Za zpracovatele návrhu SRP se zúčastnili paní Součková a pánové Vavřík, Žižkovský a Dejmal. Více informací a fotografie uvnitř zprávy.

 

Prvních 80 minut diskuse bylo věnováno opětovnému vysvětlení navrženého SRP a způsoby jeho tvorby ze strany zpracovatelů, po té proběhla diskuse s občany.

Ze strany občanů bylo nejvíce dotazů směrováno na navrhovanou velikost města, řešení čtvrti u Horoušánek, rizika povodní při dostavbě Hostína a nevhodnosti přibližování Úval budoucímu obchvatu.

Pokud bychom měli shrnout odpovědi od arch. Vavříka (vyjímáme to co považujeme za nejdůležitější):

  • Návrh SRPu byl zpracován na základě podkladů a požadavků předložených radnicí města. Úroveň a rozsah jeho zpracování odpovídá úměrně ochotě radnice města vynaložit na SRP přiměřené množství peněz. Z hlediska zpracovatelů byla jejich práce dokončena.
  • Připomínky občanů, spolků, sdružení a zájmových organizací jsou jako příloha, zapracování by bylo možné pouze v případě zadání nové práce. SRP podle těchto připomínek tedy přepracováván nebude.
  • Pan architekt Vavřík navrhuje spíše investovat peníze do vytvoření Regulačního plánu, aby se nemohla opakovat situace „ nových Slovan".

Termín další diskuse, ani její stěžejní téma nebylo určeno.

 

9. 11. 2007

Poláková Dana

Diskuse ke článku

vložit příspěvek

vloženo: 9.11.2007 13:03

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis: 2.diskuse - SRP

Navštívil jsem tuto veřejnou diskusi a pravdou je, že první hodina půl, byla úplně stejná jako toho 20.8.2007, kdy bylo první "sezení". Jinak bylo zajímavé i vystoupení pan Ing K.... - bohužel si nepamatuju jeho jméno (pán důchodového věku, co pracoval na ŘSD), který kritizoval zejména rozlézání výstavby za uvažovanou přeložku a "hrozil", že stát začne znovuuvažovat o čtyřpruhu dnešní silnice I/12. To si myslím, že je přehnaná obava, protže by silnice musel vést Škvoreckou oborou a kácení zde nikdo nepřipustí (stačí se podívat jakou odezvu má Golf v Klánovickém lese), takže v tomto směru bych se toho, že stát upustí od výstavby ve stávající uvažované trase nebál.

reagovat

© BECC Design

TOPlist