Svátek má Jáchym

vyhledávání Diskusní fórum

třídit dle:    

vloženo: 1.07.2008 15:16

autor: Slovanec

nadpis: QUO VADIS Slovany

Dobre odpoledne. Jak muze mesto planovat tak megalomanske projekty jako je Hostin,kdyz ani nezajisti verejne osvetleni na Novych Slovanech? Uz pres tyden tu nesviti jedina lampa,což je k nevíře.Muzete to prosim proverit a zjistit,proc na nas v ulici U Hostina pak starosta a spol. z vysoka se...?Diky reagovat

vloženo: 1.07.2008 15:34

autor: Petr Borecký

nadpis: Re: QUO VADIS Slovany

Dobrý den,

toto téma se již diskutovalo v části fóra "Kvalita silniční sítě v Úvalech". Vzhledem k tomu, že se na této věci nic nezměnilo, přidávám původní znění odpovědi pana Zejdy z MěÚ, která se týkala VO.

*****************************************************************
Osvětlení v Nových Slovanech provozuje Čechoslavie nebo p. Kroutil. Toto VO nebylo předáno městu.

Pokud vím, tak tam je veřejné osvětlení spínáno ručně, protože tam chybí zřízení spínacího bodu pro celou tuto lokalitu.

I to je jeden z důvodů, proč jsem odmítl veřejné osvětlení převzít do majetku města a nechat ho provozovat Eltodem. Zatím zde provádí provoz veřejného osvětlení firma Uhlíř, kterou platí a úkoluje Čechoslavie.

Bohužel je ze strany obyvatel, kterých se týkají problémy s nefunkčností VO nutné žádat nápravu na Čechoslávii nebo p. Kroutilovi.
***************************************************************
Jinými slovy, zatím město tuto infrastrukturu nepřevzalo. Její převzetí (z mého pohledu oprávněně) odmítá do doby, než budou odstraněny nedodělky a závady. S ohledem na nepříliš dokonale uzavřené smlouvy nemá město v současnosti ani možnost, jak firmu Čechoslávie nebo Byty Slovany s.r.o. dotlačit k odstranění těchto závad.

Nicméně, pokud jsou mé informace pravdivé, tak došlo mezi městem a Čechoslávií k určité dohodě o narovnání vztahů, tak snad do konce léta bude vše v pořádku.

Bohužel, lépe odpovědět neumím. reagovat

vloženo: 8.07.2008 15:25

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis:

Už to končně na Slovanech svítí.... reagovat

vloženo: 9.07.2008 08:42

autor: Pavel Šoun

nadpis:

....ted uz zase nesviti reagovat

vloženo: 9.07.2008 09:47

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis:

No jo...nějak jsem to zakřiknul......zdá se že nás zkouší.... reagovat

vloženo: 11.07.2008 11:53

autor: Petr Borecký

nadpis: Osvětlení na Slovanech

Spojíme se na konci července s panem starostou a zjistíme, kde vázne předání osvětlení a případně, co by se s tím dalo udělat. Informace pak dáme na náš web. reagovat

vloženo: 11.07.2008 13:07

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis:

Díky. MM reagovat

vloženo: 11.07.2008 14:07

autor: Pavel Šoun

nadpis: uz zase sviti

Odpoved od pana Zejdy:
Jenom chci zareagovat na situaci kolem veřejného osvětlení v lokalitě Slovany-Čechoslávie+p. Kroutil. Opravdu nemáme v současnosti možnost ovlivnit, zda zde bude či nebude VO fungovat a zasahovat do jeho provozu. Protože nás již obě firmy vyzvaly k převzetí VO do majetku města, zúčastnil jsem se několika místních šetření za účasti našeho provozovatele VO Eltodo-Citelum. Zde byly vzneseny naše požadavky na odstranění závad, abychom byli schopni a ochotni převzít VO do majetku. Zároveň je převzetí VO podmíněno i převzetím chodníků, komunikací a inženýrských sítí v nich uložených. Je nezbytně nutné, abychom vše převzali najednou a ve stejný okamžik jako celek. I vůči stavu komunikací, odvodnění a kanalizaci a vodnímu řadu jsme vznesli podmínky, které prozatím brání převzetí a provozování z naší strany a je na developerech, aby naše podmínky splnil a umožnil tak převzetí do majetku města. Jednání probíhají, poslední místní šetření za účasti i zástupců Čechoslávie jsme provedli na přelomu května a června (nemám po ruce přesné datum, ale zrovna byla průtrž mračen, která poukázala na nedostatky). Hypoteticky, kdyby se rozhodla Čechoslávie v tento okamžik VO v této lokalitě načas vypnout, nemáme nástroj k donucení, aby svítili a platili provoz VO.

At zije vedeni mesta Uvaly. Povoli vystavbu a pak nema paky -zrejme jsou velmi dobre napsany smlouvy.
Vice mene kdyz se Cechoslavie na vsechno vykasle tak nam na asfalt muze navest kameny.
No tohle neni uz fakt mozne, kde jsme se to anstehovali. reagovat

vloženo: 11.07.2008 14:12

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis:

Pravdou je, že ty rejhy v asfaltu a spousty "okousanejch obrubníků" není možné přehlédnout. Hlavně v ulici Slovenská a Česká reagovat

vloženo: 12.07.2008 00:23

autor: Petr Borecký

nadpis: Re: už zase svítí

Dobrý den, musím se pana Zejdy zastat. Myslím si totiž, že dělá správnou věc: odmítá převzít komunikace a sítě s nedodělky a vadami.

V případě převzetí by jejich odstranění muselo platit město, takto je to povinnost developera. Byl jsem se osobně na Nových Slovanech podívat a když jsem ty díry, zanesené kanály a nedodělanou instalaci VO viděl, musel jsem dát panu Zejdovi za pravdu.

Já chápu, je to protivné, že VO každou chvíli nesvítí. Bohužel, smlouvy s developery jsou tak blbě napsané, že město nemá moc pák, jak je donutit k rychlému řešení situace. Ono totiž ty opravy budou stát peníze a jim se je logicky vydat nechce.

V tomto případě si skutečně myslím, že pomůže jedině společný tlak. A to města, ale také Vás, kteří jste si tam koupili byty a domy. Umím si představit další vystupňování: MF DNES, Občanské Judo atd. Pár bytů ve vaší lokalitě přeci jen ještě prodat potřebují ... reagovat

vloženo: 12.07.2008 21:58

autor: Pavel Šoun

nadpis:

tohle se doufam podari vyresit.
Tezky kalibr jako je vyuziti medii bych radeji nechal na kamiony. reagovat

vloženo: 30.07.2008 10:57

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis:

Obávám se, že na media to je dost "malé sousto". Tohle není zajímavé pro masy.... reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist