Svátek má Jáchym

vyhledávání Diskusní fórum

Kam dále s Úvaly? >> Další výstavba v Úvalech >> Nekoordinovaná výstavba v okolí Úva

třídit dle:    

vloženo: 15.08.2007 13:15

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis: Nekoordinovaná výstavba v okolí Úval

Varovný příklad nekoordinované živelné výstavby domků v okolí Úval ("kauza Lidové Domky")
-> http://www.profit.cz/archiv.php?iEd=200723&iArt=23721&iSearch= reagovat

vloženo: 11.02.2008 09:11

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis: Změna ÚP - březen 2008

http://www.mestouvaly.cz/files/webform/Oduvodneni_zmeny_V_B.pdf

strana 5 - změna ÚP č.79 jak trefné s ohledem na minulost (viz. továrna ESA)....území neTUšící výroby :-))))) reagovat

vloženo: 17.03.2008 22:13

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis: Seminář "Sídlení kaše" v sálku DPS dne 17.3.2008

Můj názor na dnešní seminář ohledně možné "Sídelní kaše" v souvislosti s výstavbou na Hostíně:

Dnes jsem se zúčastnil 2,5 hod. semináře, který se konal v sálku DPS. První hodinu promítal autor knihy "Sídelní kaše", pan arch. Hnilička svojí prezentaci, která byla vcelku zajímavá, ovšem velmi mne překvapilo, že pan architekt nebyl prakticky vůbec seznámen s "úvalským projektem Hostín", takže prezentace a celé jeho vyprávění bylo velmi obecné a mimo naší českou realitu. Srovnávat hustotu a potřeby obyvatel v holandské přímořské zástavbě v polderch je jaksi zavádějící. Trochu mě to místo připadalo (a snad se pan Hnilička neurazí) jako "obhajoba" disertační práce nebo verbální recenze knihy... Nicméně díky za rozšíření obzorů a za knihu, kterou si rád přečtu. Druhý vystupující (nepamatuju si jméno) se obešel bez vizuální prezentace, nicméně, jeho slova byla trochu konkrétnější pokud jde o Úvaly. Představoval jakousi SWOT analýzu nevyhnutelné výstavby. Na závěr přednesl třetí architekt několik obrázků a skic, které již všichni známe z přílohy Života Úval z října 2007. Kromě několika doposud nepublikovaných obrázků (počítám, že se objeví v rubrice měsíčníku Úval v dubnu...) tu nepadlo ani slovo o finanční stránce projektu, který se dotkne městské infrastruktury. Spíše se trochu mluvilo zda stavět či nestavět za plánovanou přeložkou R12, ale o občanské vybavenosti ani slovo (kdo jí postaví, kdy, za co.... atd...). Takže můj názor je vcelku rozpačitý.

Jak je vidět, tak Hostín je de facto hotová věc, nebo se pletu ?

Díky za odpověď

Marek Mahdal reagovat

vloženo: 18.03.2008 00:05

autor: Petr Borecký

nadpis: Re: Seminář "Sídlení kaše" v sálku DPS dne 17.3.2008

Dobrý večer, druhým vystupujícím byl pan architek Jehlík z fakulty architektury na ČVUT.

Rozpačitý názor s Vámi sdílím, zejména mne mezelo, že nebyla prakticky vůbec umožněna diskuse, přitom si myslím, že dotazů by bylo dost.

Pokud jde o finanční dopady projektu Hostín na město, tak jsem rád, že Vás mohu informovat, že příští týden vyjde v našem časopise finanční analýza projektu a jeho dopady na Úvaly.

Pokud jde o Hostín, rozhodnuto není vůbec nic, i když z projevů pana starosty by se mohl zdát pravý opak. Nebyl bych překvapen, pokud by zastupitelstvo projekt odmítlo. Ale uvidíme... reagovat

vloženo: 18.03.2008 07:27

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis: Re: Re: Seminář "Sídlení kaše" v sálku DPS dne 17.3.2008

Díky za info. Na analýzu jsem zvědavý.

Díky

MM reagovat

vloženo: 18.03.2008 11:34

autor: Radek Spáčil

nadpis:

Mě se seminář líbil. Pan architekt Hnilička měl velice zajímavou prezentaci. To, že neznal Slovany a projekt Hostína je možná škoda, ale myslím že v tom není nijak zapojen a chápu že by mu to zabralo relativně dost času. Nicméně není složité si aplikovat jeho prezentaci a závěry z ní na projekt Hostína. Myslím že není potřeba aby přímo on na rovinu řekl je to špatně (kaše) nebo je to dobře. Každý si může udělat závěr sám.

Souhlasím, že srovnávat hustotu a potřeby obyvatel v holandské přímořské zástavbě ve starém _přístavu_ možná nezajímá lidi, kteří se chtěli dozvědět jeho názor na Hostín, ale logicky zapadá do jeho prezentace (a navíc zabralo asi 2 minuty z hodinové prezentace).

Jak zmiňuje p.Borecký, škoda že diskuze byla utnuta hned v začátcích. Na druhou stranu chápu, že p.místostarostka to nechává na další setkání které se bude více soustředit na projekt Hostína. Na tu se docela těším. Osobmě se mi projekt Hostína líbí - minimálně z urbanistikého hlediska. Ohledně finanční analýzy, kdo co postaví (obč. vybavenost) se musí diskutovat a dohodnout s investorem. Jsem zvědavý na tu analýzu a následnou diskuzi.

Radek Spáčil reagovat

vloženo: 27.10.2008 16:02

autor: Květoslav

nadpis:

Souhlasím s panem Spáčilem. reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist