Svátek má Martina

vyhledávání Diskusní fórum

Co by se mohlo v našem městě zlepšit? >> Veřejné prostory >> TESCO, aneb chcete v Úvalech další

třídit dle:    

vloženo: 7.04.2011 13:45

autor: Marek Mahdal (marek.mahdal@otevreneuvaly.cz)

nadpis: TESCO, aneb chcete v Úvalech další supermarket ?

TESCO, aneb chcete v Úvalech další supermarket ?

Co vy na to ? reagovat

vloženo: 21.04.2011 10:27

autor: Radek Spáčil

nadpis: Tesco

Ano jistě proč ne. Jenom kdyby to nebyla taková ta typická krabice. Hezký supermarket mají třeba v Litomyšli.
http://www.obrazar.com/obrazar/billa.phtml
http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/komunalni-volby/clanek.phtml?id=679021

Otázkou zůstává kam - pokud na Nové slovany (k bytovkám), tak budou 2 supermarkety blízko sebe, a části Úval na sever od náměstí/nádraží moc nepomůže. Na druhou stranu s ohledem na projekt Hostín to není špatné místo (i když než se něco postaví a nastěhují se noví obyvatelé bude ještě několik let trvat). reagovat

vloženo: 8.04.2011 00:04

autor: M.H.

nadpis: Tesco

Ano, naprosto jistě Tesco. V Brandýse n/Labem naprosto bez konkurence.
Mělo by se realizovat - určitě.
Dobrý nápad. reagovat

vloženo: 11.04.2011 09:41

autor: Marek Mahdal (marek.mahdal@otevreneuvaly.cz)

nadpis: Re: Tesco

každopádně projekt Tesco na Úvaláku březnové zastupitelstvo zcela "nezazdilo". reagovat

vloženo: 5.05.2011 20:28

autor: Nový obyvatel Slovan

nadpis: Proč Tesco?

Myslím, že Úvaly potřebují nějaký veřejný prostor spíše než další supermarket. Naprosto chybí nějaký park s lavičkami, příp. malým dětským hřištěm, kam by mohli chodit maminky s kočárky nebo celé rodiny na procházky. Mohlo by v něm být i místo pro občerstvení. Supermarket už v Úvalech je a stačí. Možná potřebují nějaký obchod na severu, kde trpí nesmyslným oddělením od zbytku města. Doufal jsem. že nové vedení města nebude zastávat názory pana starosty, který si myslí, že nejlepším řešením všeho je prodat celé Úvaly soukromým investorům, ať si dělají, co chtějí. Úvaly trpí tímto přízemně ekonomickým rozhodováním, jehož důsledkem je, že investoři staví jen to, co je pro ně ekonomicky výhodné (byty, domy, haly), ale nezajímá je kvalita života. Trávit volný čas v supermarketech vedle sebe nepovažuji za příjemně strávený čas. reagovat

vloženo: 5.05.2011 21:01

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: Proč Tesco

Dobrý den,

Váš názor sdílím (a mám za to, že i moji kolegové ze sdružení). Úvaly skutečně potřebují veřejný prostor typu, o kterém hovoříte. Ale na tom již nyní pracujeme. Příklad: tento čtvrtek byl veřejný seminář na téma rekonstrukce úvalského náměstí (náklady cca 40 mil. Kč), začátek realizace bude již v tomto volebním období, připravujeme rekultivaci bývalého lomu (naproti Multitecu) na sportovně kulturní areál (náklad cca 8 mil. Kč), s investorem nyní město řeší přeměnu areálu bývalého cukrovaru na smíšenou obchodní a volnočasovou zónu. Pokud se týká prostor pro aktivity venku, tak v souvislosti s plánem na výstavbu sportovní haly Sokola je připravován park s lehkými sportovišti v areálu Vinice - niva Výmoly.

Pokud se vše zadaří, bude letos otevřena naučná stezka v Králičině.

Myslím, že to je docela dost aktivit.

Co se týká TESCA, názory jsou rozpolcené. Jsou argumenty pro, jsou argumenty proti. Já osobně nejsem příznivcem TESCA, nicméně za určitých okolností (rozumná architektura obchodu - typický příklad TESCO v Jaroměři, příspěvek na infrastrukturu města) jej vetovat nebudu. V plánované lokalitě umístění (u křižovatky I/12 s Jirenskou) by Úvaly nemusely být zatíženy jeho provozem. Ale zde platí, co člověk, to názor.

Budete-li mít zájem o podrobnější debatu na toto téma, ozvěte se mi, kontakt na mne je na těchto stránkách. reagovat

vloženo: 5.02.2013 15:30

autor: K.M.

nadpis: konkurence je třeba

Chtěla bych reagovat jen ve zktratce. Myslím že Penny, které v Úvalech máme potřebuje nutně konkurenci! Všichni tam chodíme nakupovat, protože nám nic jiného nezbývá, ale že by to bylo zrovna terno, tak to ani náhodou. V porovnání s jinou prodejnou Penny např. v Újezdě je úvalské Penny katastrofické...neustále prázdné regály, uhnilé ovoce, bordel apod... takže z tohoto důvodu fandím otevření dalšího obchodu! reagovat

vloženo: 28.02.2013 12:29

autor: Jirka

nadpis: Rozhodne ANO

Myslím, že Penny potřebuje konkurenci jako sůl, velmi zneužívají svého postavení jistého místního "monopolu". Kvalita této Penny prodejny je žalostná.

Myslím, že Úvaly na svou velikost rozhodně uživí další market. Pro srovnání: Český Brod je jen o málo vetší a 2 prodejny uživí. Nebo jiné srovnání: například město Šternberk má asi 2.5x více obyvatel než Úvaly (cca 13.000), a je zde následující plejáda marketů: Tesco, Penny, Lidl, Billa, Albert.

Město by mělo více vyvážit podporu developerů a služeb. Zatím bohužel spíše vedou developeři. reagovat

vloženo: 10.03.2013 08:12

autor: Jenda

nadpis: Práva vlastníka především

Proč stojí otázka Tesco ano nebo ne??? To tady budeme všichni jako za dob komunismu rozhodovat, kdo si co kde postaví? O tom přece rozhoduje především vlastník pozemku! Takže: pokud Tesco vlastní nějaký pozemek, má právo si bez ohledu na názory lidí postavit na něm co chce, pokud je to v souladu se stavebním zákonem. A jestli se uživí nebo ne je jeho věc a případně zstracená investice. Co je komu do toho?
A jestli takový pozemek nevlastní neb jej teprve hodlá koupit např. od města s jakýnsi omezením - výstavba povolena jen za předpokladu, že Tesco dá příspěvek obci např. na chodníky, tak já být Tescem, půjdu raději do jiné obce.
A na závěr - Tesco vůbec nemám rád, kvalita všeho mi připomíná vietnamskou tržnici. Ale uznávám práva vlatníka, nikoliv hlas lidu. Hlas lidu = novodobý komunismus. reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist