Svátek má Jáchym

vyhledávání Diskusní fórum

Co by se mohlo v našem městě zlepšit? >> Veřejné prostory >> Oddychová a rekreační zóna \"Mezi S

třídit dle:    

vloženo: 30.10.2007 10:36

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis: Oddychová a rekreační zóna "Mezi Slovany"

Oddychová a rekreační zóna „Mezi Slovany“ by se měla skládat ze tří částí vzájemně propojených cestičkami a zelení. Původní travnaté hřiště bude zachováno ve stejné podobě, jen po straně podél Chorvatské ulice budou dosázeny stromy a keře, aby tvořily přirozenou zelenou bariéru oddělující silnici, dále budou instalovány tři lavičky. Podél plotu modelářského klubu bude zbudována cesta, která propojí přilehlá dvě prostranství po stranách, instalují se opět 3 lavičky. Travnaté prostranství u rodinných domů se ze strany Chorvatské ulice osadí stromy a keři, aby oddělily silnici od tohoto prostoru. Zachová se původní prostor pro volejbal či nohejbal a 2 stávající pingpongové stoly, v zadní části tohoto prostoru se instaluje několik dřevěných herních prvků pro nejmenší děti a lavičky, zpevní se povrch pro petangue a kuželky. Vše se propojí cestičkami. Prostranství přecházející do stráně nad Horním úvalským rybníkem by se vyčistilo, vysekalo a rekultivovalo pro zbudování posezení a ohniště, dále pak by se stráň nad rybníkem vysekala od náletových dřevin a umístily by se lavičky s výhledem na rybník a hráz. S výjimkou těžkých a odborných prací (úprava povrchů, instalace herních prvků) by práce provedli dobrovolníci z řad místních obyvatel, pomoc přislíbili i místní podnikatelé (truhláři, zahradníci). reagovat

vloženo: 14.06.2008 23:16

autor: Teta Marcela

nadpis: Jen tak dál synovče

Zdravím tě Marku.Vidím, že ses zapojil do dění svého nového bydliště. Pozdravuj Radku. M reagovat

vloženo: 16.06.2008 07:29

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis: Re:

Ahooooj. Díky za pozdrav :-) reagovat

vloženo: 30.10.2007 10:46

autor: Marek Mahdal (mahdal@uvaly.info)

nadpis: Slovany a Nové Slovany

Považuji tento projekt za výbornou možnost, nejen rekultivovat prostředí hřiště Na Slovanech, ale také "propojit" Staré a Nové Slovany, jak uvádí autoři projektu. Nové Slovany mohou být považovány za "satelitní městečko", ovšem je třeba si uvědiomit, že charakter zástavby (řadovky a bytové domy) se přece jen dost odlišuje například od typických satelitů Prahy jako jsou Psáry, Hlubočinka (Sulice), Hovorčovice..... Spíše bych to chápal jako přirozenou dostavbu v lokalitě Na Slovanech. (Teď nemluvím o architektuře, aby mne někdo nechytal za slovo) Uvědomme si satelitem byla i první zástavba Na Slovanech v roce 1922, kdy šlo de facto o výstavbu v oddělené lokalitě, teprve postupem času došlo ke splynutí se zástavbou Úval (i když od roku 1954 zase došlo k "oddělení" přeložkou silnice č./12). V bytových domech Na Slovanech vznikají i komerční prostory (tipoval bych to na např. kadeřnictví, cukrárna., trafika ..atd)...a t v "obyčejných" satelitech nevzniká...

Každopádně je projekt Oddychová a rekreační zóna "Mezi Slovany" super nápad. Díky reagovat

vloženo: 9.09.2009 11:03

autor: Jaroslav Dočekal

nadpis: Posezení s ohništěm na Slovanech

Dobré dopoledne. Nějakou dobu sleduji aktivity vašeho sdružení, které se mi vcelku zamlouvají. Zajímalo by mě co chystáte dalšího kolem projektu hřiště na Slovanech. Zaslechl jsem něco o táborakovém posezení. Je to pravda ?

Přeji vám hodně dalších úspěchů.

J.Dočekal reagovat

vloženo: 9.09.2009 14:33

autor: Petr Borecký

nadpis: Re: Posezení s ohništěm na Slovanech

Dobrý den pane Dočekale,

ano, je to pravda. Ve fázi II. a III. připravujeme místo pro posezení u táboráku a také hřiště pro náctileté a dospělé (nohejbal, volejbal, streetball atp.).

Velmi uvítáme, pokud budete mít nějaký přínosný nápad, co by se dalo také umístit (kontakt: Hanka Němcová, Marek Mahdal nebo Rastislav Šimoňák).

V současné době také řešíme, jak a kam nejlépe tyto aktivity umístit, aby to vyhovovalo i obyvatelům v sousedství areálu, protože jejich názor bude důležitý v rámci územního řízení.

Jinak moc děkujeme za přání úspěchů, potěší to. reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist