Svátek má Johana

vyhledávání Diskusní fórum

Co by se mohlo v našem městě zlepšit? >> Kultura a sport >> Tak nám zrušili pronájem hřiště pod

třídit dle:    

vloženo: 23.06.2008 12:42

autor: IB

nadpis: Tak nám zrušili pronájem hřiště pod sokolovnou paní Mullerová

Téměř denně(ano běžně a pravidelně až 5x do týdne) jsme s cca. 10-20 přáteli využívali možnosti pronajmout si od házenkářů hřiště pod sokolovnou na sportovní aktivity - v našem případě jde malý fotbal - malou kopanou. Nicméně nedávno jsme se dozvěděli následující nemilou novinu. "Pronájem hřiště je z důvodu značného poškození původního povrchu úplně zrušen. Pokud bude v budoucnu obnoven, pak jen po rekonstrukci tohoto
povrchu". Tolik dle vyjádření zástupců TJ Sokol. Nicméně tuto službu jsme nevyužívali jen my, ale i další nemalé skupiny lidí, dokonce i z přilehlých obcí, kteří teď pravděpodobně řeší stejný problém. Nejde jen na fotbal, ale i o volejbal, nohejbal a další míčové sporty. V Úvalech ani blízkém okolí není žádné sportoviště(mám na mysli hřiště s umělou trávou 2-4. generace), kde by se daly tyto sporty provozovat. Nejbližší sportoviště jsme nalezli v obci Zeleneč(10km!!!), kde je přístup na hřiště dokonce zdarma a v Běchovicích(15km!!!), kde se platí cca. stejné sumy jako donedávna v Úvalech. Avšak povětšinou nemáme možnost někam dojíždět autem a ani nechceme. Bohužel se nám nepodařilo získat informace o tom, zda je plánována nějaká rekonstrukce hřiště pod sokolovnou, nebo např. výstavba hřiště s umělým hřiště za kabinami fotbalového hřiště v Pařezině a proto bych se rád zeptal na Vašich stránkách, zda nemáte nějaké informace, popř. co byste nám doporučili. Úvaly by si zasloužili pěkný sportovní areál, přístupný veřejnosti - příkladem může být nově vybudovaný sportovní areál v Běchovicích(hřiště s UMT, antukové kurty, okruh pro inline bruslaře, dřevěná restaurace). Případný plán, který by něco takového zahrnoval bychom rádi podpořili, avšak nyní je největším problémem nedostatek informací. Předem děkuji za reakce. reagovat

vloženo: 9.07.2008 12:58

autor:

nadpis:

Mohu Vás ubezpečit, že všichni lidé o kterých mluvím jako svých přátelích, již dosáhli minimálně věku, kdy mohou hlasovat ve volbách do zastupitelstva. Tady je vidět, že si vybíráte jen vděčná témata. reagovat

vloženo: 11.07.2008 13:52

autor: Petr Borecký

nadpis: Re:

Tak tuto poznámku jsem vůbec nepochopil... reagovat

vloženo: 11.07.2008 13:51

autor: Petr Borecký, Hanka Němcová

nadpis: Re: Tak nám skončili pronájem hřiště

Dobrý den,

bohužel siuace s hřišti pro rekreační sport není v Úvalech růžová, ale doufejme ve zlepšení do budoucna.

Co já vím, tak v okolí Úval byste mohli zkusit ještě sportovní halu v Klánovicích u školy. Volejbal se hraje ještě na hřišti na Ervetu ve Škvorci, ale tam je potřeba se domluvit se škvoreckými.

Pokud jde o Úvaly, tak se v rámci rekonstrukce SK Úvaly počítá se hřištěm s umělým povrchem vzadu u Jirenské, ale to bude primárně určeno pro tenis. Jinak více informací k tomuto Vám může dát pan Karel Linhart z SK Úvaly.

Sokolové plánují vybudovat pod Sokolovnou novou halu, ale jelikož je její umístění problematické z hlediska záměrů města ohledně regenerace centra, je otázkou, kdy se ji podaří postavit.

Výše uvedené je i jedním z důvodů, proč v rámci revitalizace prostoru na Slovanech chceme vedle dětského hřiště vybudovat hřiště pro volejbal, nohejbal a další sporty. Vše je ale odvislé od financí, které seženeme.

V každém případě, uvítáme rádi Vaše náměty a připomínky a pokud byste měli k dispozici i možnost sehnat peníze, budeme rádi dvojnásobně.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat osobně. reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist