Svátek má Jáchym

vyhledávání Diskusní fórum

Co by se mohlo v našem městě zlepšit? >> Doprava >> Cyklostezky v Úvalech

třídit dle:    

vloženo: 15.04.2008 13:55

autor: Radek Spáčil

nadpis: Cyklostezky v Úvalech

Zajímá mě jestli jsou plánované nějaké cyklostezky přímo v Úvalech. Chápu, že zatím jsou cesty ve špatném stavu, takže to "teď nemá cenu", ale plánovat se mohou. Úvaly jsou relativně malé a ve spoustě případů se ani nevyplatí "tahat auto z garáže", když stačí sednout na kolo a dojet na nádraží, na poštu, městský úřad, nakoupit do Plusu, nebo kamkoliv jinam.

Myslím že obzvláště obyvatelům vzdálenějších čtvrtí (V setých, Hodov, Slovany), by to mohlo pomoct. Vim že jsou stížnosti ohledně neexistujícího chodníku z těchto lokalit a doufám že se to bude řešit. Nešlo by zároveň s tím, řešit i cyklo pruh na silnici, nebo oddělenou stezku (pěší + cyklo)? reagovat

vloženo: 16.04.2008 14:27

autor: Petr Borecký

nadpis: Re: cyklostezky v Úvalech

Dobrý den,
cyklostezky v Úvalech plánovány jsou, jednak ve spolupráci s místní akční skupinou (MAS) Pošembeří a druhak ve spolupráci s MAS Pojizeří. Základní trasy plánovaných cyklostezek byly vytyčeny již před cca rokem, tehdy jsem to dokonce osobně projednával s panem Prokůpkem z odboru životního prostředí MěÚ. Jedna trasa by například měla vést od bývalého Hodovského rybníka, kolem koupaliště, Vinice, Výmoly dále podél úvalských rybníků směrem k Donátovi (Hradešín), další jsou plánovány ze Zálesí, Králičiny a Slovan, možná i z Radlické čtvrti. Vše je však připraveno pouze na úrovni "malůvek" na mapě.
Podle informací od zaměstnanců z MěÚ se na celou věc v posledních 9 měsících v podstatě nesáhlo - nutno říci bohužel. Pokud by Vás k cyklostezkám zajímalov více informací, doporučujeme kontaktovat pana Prokůpka z odboru životního prostředí a územního plánování (telefon: 281 981 217) reagovat

vloženo: 10.06.2008 13:19

autor: Roman Slovan

nadpis:

Chápu, že je spousta jiných priorit, ale dalo by se s tím nějak pohnout? Nezdá se mi v pořádku, že je celá věc již rok u ledu. Pokud chce člověk vyjet z Úval na kole do okolí, musí se proplétat po silnicích mezi již tak dost hustou dopravou, většinou do 10km jízdy, než narazí na nějaké cyklostezky. Při dnešním rozmachu dopravy a rozumu a ohleduplnosti některých řidičů, se cyklista často stává na silnici lovnou zvěří. Vyjímkou je pouze západní směr - přes Klánovický les kde je to o něco blíž(5km). Popřípadě nám nezbývá nic jiného než využívat stezek pěších. Do jaké míry je toto vhodné si netroufnu posuzovat, nejspíše vůbec. Pokud si ale otevřete v prohlížeči mapy.cz s nastaveným zobrazením cyklostezek, je vidět, že všude v okolí jsou, jen Úvaly jsou v tomto směru opět úspěšně pozadu.

http://www.mapy.cz/#x=133732352@y=135931904@z=11@mm=TTcP@sa=s@st=s@ssq=%C3%9Avaly@sss=1@ssp=122573733_123340673_148525989_1 - 47965825 -

Nejbližší cyklostezky:
východ: v okolí Českého Brodu, Kostelce n/Č.l.
jih: v okolí Říčan, Mukařova, Vyžlovky
sever: v okolí Lazní Toušeň, Čelákovic, Brandýsa n/L
západ: zde je to o něco lepší - Klánovice reagovat

vloženo: 10.06.2008 13:30

autor: Petr Borecký

nadpis: Re: cyklostezky

Dobrý den,
máte bohužel naprostou pravdu a nelze s Vámi než souhlasit. V současné době pracujeme v našem sdružení na jakémsi plánu, kam dále s Úvaly a cyklostezky do něj určitě patří. Byl byste nám ochoten s tím pomoci? A jak by ta pomoc mohlo vypadat? Třeba vytipovávání vhodných míst pro cyklostezky, příprava projektů, komunikace s radnicí atd. Třeba by se nám podařilo společně prosadit více. Pokud byste měl zájem, tak se ozvěte, budeme rádi. Kontakty jsou na našich stránkách. reagovat

vloženo: 23.06.2008 13:11

autor: Roman Slovan

nadpis:

Bohužel už takto mám při náročném zaměstnání velmi málo volného času, který využívám v tuto chvíli plnou měrou. Ale na příkladech z okolí je vidět, že to jde když se chce.. níže vkládám řčlánek otištěný 22.6. v MFDNES. Dokonce tam zmiňují i nějaké dotace od kraje a EU, ale víc než obecně do toho nevidím, takže bych byl asi těžko platný.Chystají pět tras pro cyklisty

Z OKOLÍ PRAHY Černošice, Hostivice, Jílové u Prahy, Mníšek pod Brdy, Roztoky, Jesenice

Dolní Břežany - Města a obce Středočeského kraje se zaměřily na budování cyklostezek, které budou určené výhradně cyklistům a pěším turistům. „Chceme zabránit tomu, aby se na našich cyklostezkách stalo to, co například na trase, která vede okolo Braníka. Ta je totiž neuvěřitelně přeplněná. Lidé tam jezdí nejen na kolech, ale chodí tudy i pěšky, navíc se zde jezdí na in-line bruslích. Nemyslím si, že by na ní bylo bezpečno. Tomu se my chceme vyhnout,“ říká místostarosta Dolních Břežan Zdeněk Kovářík.

Vytváří se plán cyklostezek pro okolí Dolních Břežan V dolnobřežanském mikroregionu by tak podle plánu cyklostezek, který vedení obce připravuje, mělo být pět cyklotras.
Ty povedou skrz oblast, která zahrnuje obce v okolí Dolních Břežan, jako například Březová, Ohrobec, Libeř, Libeň a další. Do jiných regionů nebudou trasy zasahovat.
Jednotlivé cyklotrasy budou rozdělené podle obtížnosti terénu na jednodušší a složitější.
„Náročnost budeme určovat podle toho, kudy jednotlivá trasa povede.
Jestli bude klesat dolů k řece, nebo naopak,“ popisuje rozdělení starosta Dolních Břežan Věslav Michalik.
V Břežanech se už připravují na novou cyklostezku, kterou plánuje Středočeský kraj.
„Přes náš mikroregion povede páteřní cyklostezka. Ta bude propojovat Prahu a Posázaví. Naváže na pražskou trasu, která vede Modřanskou roklí,“ říká Michalik.
Podle plánu by cyklotrasa měla v Modřanech odbočit na Cholupice, tudy dál přes Dolní Břežany na Libeř a končit by měla v Jílovém u Prahy, kde začíná posázavská oblast.
„Trasy, které povedou naším mikroregionem, budou také protínat páteřní cyklostezku. Lidé tak nemusí mít strach, že by se na ni nemohli napojit,“ dodává místostarosta.
Na finacování celého projektu se bude podílet kraj spolu s jednotlivými obcemi. Počítá se také s dotacemi od Evropské unie. „Vypracováváme teď projekt na tu část páteřní cyklostezky, která povede přes náš mikroregion a dál do Prahy. Zároveň jsme požádali o grant Evropskou unii,“ popisuje Michalik.

Koně budou mít vstup zakázán I přesto, že v okolí, kudy by měla vést nová cyklotrasa, jsou lidé, kteří mají koně, budou mít tato zvířata vstup na trasu zakázán.
„Vzhledem k tomu, že povrch bude mlatový, je nepředstavitelné, aby sem tato zvířata směla. To by tento povrch byl velice rychle zničený,“ již teď určuje budoucí zákazy místostarosta Kovářík.


***

„Trasy budou rozdělené podle obtížnosti, podle toho, zda budou klesat dolů k řece, či naopak.“ Věslav Michalik, starosta Dol. Břežan

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist