Svátek má Květa

vyhledávání Diskusní fórum

třídit dle:    

vloženo: 12.10.2011 15:28

autor: Pavel

nadpis: Zvláštní škola

Dobrý den, slyšel jsem, že prý pan Breda stojí za zrušením zvláštní školy, která platila polovinu všech nákladů a neužívala ani polovinu prostor.Můžete tady uvést věci na pravou míru a sdělit nám, kdo toto navrhl? Kam ty děti budou chodit? Náhradní řešení v podobě jiných prostor prý obec nemá. Tomu se mi ani nechce věřit, že by Vaše sdružení dělalo opatření, které jde proti těm, kteří se nemohou bránit.Děkuji za odpověď. Pavel reagovat

vloženo: 13.10.2011 12:12

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: Zvláštní škola

Vážený pane Pavle,

odpověď na Vaši otázku je trochu delší, ale zkusím odpovědět:

1) Pan Breda nerozhodl o zrušení zvláštní školy. Zvláštní školu zrušil Středočeský kraj, který je jejím zřizovatelem.
2) To, o čem rozhodlo město (kolektivně městská rada - tedy pan Breda, pan Petržílek, paní Poláková, pan Štastný a pan Štěpánovský), je dání výpovědi zvláštní škole (správněji speciální škole) z prostor vlastněných městem. Tuto výpověď městská rada dala ke 30.6.2012, a to i na návrh školské komise rady (předseda Petr Borecký).

Důvody, které k tomu město vedly, byly následující:

a) speciální škola sídlí ve školském objektu, který patří městu
b) nájem placený ročně krajem za umístění speciální školy ani nepokrýval roční náklady na vytápění a údržbu
c) z cca 55 dětí, které navštěvují speciální školu jsou pouze 3 děti přímo z Úval /toto je informace přímo od paní ředitelky Bubákové ze dne 11.10.2011)
d) kapacita ZŠ v Úvalech nebude stačit nejpozději od roku 2014 pro očekávaný počet dětí, a to ani po dostavbě
e) Středočeský kraj se odmítl z důvodu nedostatku finančních prostředků jakkoli podílet na nákladech na další dostavbu úvalské základní školy. Obsazení prostor, nyní obývaných speciální školou, nám tento problém pomůže vyřešit.

Po podání výpovědi město nabídlo kraji v Úvalech celkem 5 objektů ve svém vlastnictví + 1 objekt v Dobročovicích, které by kraj mohl pro potřeby speciální školy použít. Zástupce kraje si byl tyto objekty na konci srpna prohlédnout, zkonstatoval, že některé jsou využitelné. Na konci září jsme dostali neoficiální cestou informaci, že kraj rozhodl o zrušení speciální školy s tím, že její žáci mají být umístěni do Českého Brodu a Klánovic.

Komise pro školství na svém zasedání dne 11.10. projednávala s ředitelem ZŠ panem Březkou a ředitelkou SŠ paní Bubákovou možnost, aby byly alespoň úvalské a spádové děti integrovány pomocí asistentů či vyrovnávacích tříd do naší základní školy. Závěr je tento:

1) ředitel ZŠ do konce listopadu sdělí prostorové, finanční a personální podmínky pro integraci
2) bude třeba zjistit přímo u rodičů, zda o to vůbec mají zájem.

Jednu poznámku na závěr: chápu, že se Vás to mohlo osobně dotknout, město Úvaly však nemůže ze svých omezených prostředků řešit školské problémy, které má v gesci Středočeský kraj. Navíc jsme se dozvěděli v minulém týdnu, že Středočeský kraj kvůli nedostatku financí omezí financování základních školských aktivit a mimoškolních aktivit /to se týká například MDDM/. Prioritou města tedy je zajistit řádné provozování svých zařízení. reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist