Svátek má Martina

vyhledávání Diskusní fórum

Co by se mohlo v našem městě zlepšit? >> Školství >> Výpověď zvláštní škole

třídit dle:    

vloženo: 5.11.2011 21:34

autor: učitelé

nadpis: Výpověď zvláštní škole

Dozvěděli jsme se, že není pravda, že by učitelé ze zvláštní školy dotali nabídku učit dále svoje žáky po zrušení zvláštní školy v jiných třídách v náhradních prostorách. Tato škola má být zrušena bez jakékoliv náhrady. Za zrušením této školy prý stojí výpověď iniciovaná některými členy sdružení Otevřené Úvaly na Krajském úřadě. Jinými slovy, kdyby nebyla výpověď, nebyla by zvláštní škola zrušena. Jak se tedy postavíte k problému docházky jejich žáků do jiných škol (máte vůbec odborný posudek žáků, že je to možné, tedy, že jsou k tomu žáci způsobilí a za jakých podmínek) a dále k dalšímu zaměstnávání učitelek zvláštní školy, tedy kde budou nadále zaměstnány? Učitelé této školy ani rodiče jejich žáků jsou hrubě nespokojeni s řešením této problematiky. reagovat

vloženo: 15.11.2011 13:45

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: Výpověď zvláštní škole

Ke zrušení základní a praktické školy jsem se již vyjadřoval zde: http://www.otevreneuvaly.cz/rubrika/diskusni-forum/28/skolstvi/199/zvlastni-skola/.

Pokud se týká žáků - z Úval do této školy dochází pouze tři žáci a o ty se, pokud budou jejich rodiče chtít, základní škola v Úvalech postará. Kromě toho jsme v případě zájmu rodičů dětí schopni nabídnout v rámci úvalské základní školy až 24 míst ve dvou vyrovnávacích třídách.

Bohužel nebudeme mít možnost zaměstnat všechny učitele základní a praktické školy, to je zřejmé. Tito učitelé budou muset svoji situaci řešit se zřizovatelem - tj. Středočeským krajem.

Chápu, že nejste spokojeni, ale opět musím napsat, málokdy se daří nalézt řešení, které vyhovuje všem. reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist