Svátek má Jáchym

vyhledávání Diskusní fórum

Volby 2010 >> Komunální volby >> Volby 2010

třídit dle:    

vloženo: 29.09.2010 10:06

autor: Ivan

nadpis: Volby 2010

Když se tak koukám na vaší kandidátku, tak by jste se měli jmenovat RODINA s.r.o. a ne Otevřené Úvaly. Jak chcete v takovém složení transparentně vést město, když už to před volbami vypadá "já na bráchu (manželku.........) brácha (manželka .......... ) na mně". A když k tomu připočtu výsledek hospodaření rodiny Poláků + Bredy st. v sokolovně tak to se má město na co těšit. reagovat

vloženo: 29.09.2010 11:39

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: Volby 2010

Vážený pane Ivane,

bohužel jste se zapomněl dopodepsat, abych věděl komu odepisuji, ale už jsem tomu v Čechách zvyklý.

Ano, máte pravdu, že na naší kandidátce jsou manželské páry (Borecký - Borecká, Polák - Poláková), dokonce tam máme i bratry - Breda - Breda. Vaše námitka je může být oprávněná a dokáži jí rozumět.

Náš názor nicméně je, že na naší kandidátce chceme mít lidi, kteří pro město prokazatelně v rámci našeho sdružení v minulých čtyřech letech pracovali a které známe, včetně jejich silných i slabých stránek. Jinými slovy, víme, co od nich čekat.

Jsem přesvědčen, že to je vůči občanům Úval poctivé - vědí, že se jedná o dlouholeté členy našeho sdružení a také to, že jsou naši členové veřejně činní znamená, že veřejnost ví, co od nich může očekávat.

Samozřejmě jsme také vedli diskuse, jestli si na naši kandidátku neumístit nějakého rybáře, fotbalistu, cyklistu (nic proti nim), aby "přitáhl" hlasy, ale nepovažovali jsme to jednak za fér, jednak jsme měli logicky obavu, aby se z takového kandidáta nestala "neřízená střela", což bylo možno po minulých volbách pozorovat u jiných sdružení, které takto postupovaly. Ale ano, pak by se nám na kandidátce nevyskytovaly manželské páry.

Vy sami si musíte zvolit, který přístup je pro Vás přijatelnější. V každém případě, pokud je tato kandidátka pro Vás nepřijatelná, máte v Úvalech dalších 5 možností a já Vám přeji, abyste byl s Vaší volbou spokojen.

Co se týká hospodaření "rodiny Poláků + Bredy st. v sokolovně", tak bych Vás chtěl poprosit o uvedení konkrétních výhrad ke konkrétním lidem. Slibuji, že na tyto konkrétní výhrady bude zodpovězeno.

Jistě je zvládnete napsat a podepsat se pod ně plným jménem, jako odpovídám já Vám. Takhle bych mohl napsat, že Ivan (který Ivan??? ... ) lže a krade a diskuse by mohla pokračovat nesmyslně do nekonečna.

Hezký den,

Petr Borecký reagovat

vloženo: 7.10.2010 23:40

autor: jiný Ivan

nadpis: Re: Volby 2010

Vypadá to jako velmi chabý pokus poškodit O.U. před komunálkami, je vidět že někomu opravdu "ležíte v žaludku". To je dobře, že se Vás bojí! Vzhledem k tomu, že jsem dříve dlouho působil v sokole a házené, mohu potvrdit, že nemám žádné špatné zkušenosti s rodinou Poláků nebo Bredou st. v této organizaci. Naopak zrovna M. Breda byl vždy v řešení problémů velmi konstruktivní a inovativní, ačkoli zrovna spolek Sokola a házené byl městem velmi často opomíjen. Nevím jak dnes, již nejsem členem. Ale co sleduji tak zrovna situace sokola a házené se lepší. reagovat

vloženo: 1.11.2010 20:12

autor: M.H.

nadpis: volby

Tak se domnívám, že OÚ má před sebou pouze volební období.
V příštích volbách se do vedení města nedostane.
A zcela po zásluze. ODS zabodovala. reagovat

vloženo: 2.11.2010 09:29

autor: Marek Mahdal (marek.mahdal@otevreneuvaly.cz)

nadpis: Úvaly 2010-2014

Dobrý den vážený anonyme M.H... (mám raději konkrétní oslovení, takže co třeba: Vážená slečno Magdo,....)

vězte, že navržené řešení koalice je pro město nejvhodnější formou správy na další 4 roky. Žijme prosím přítomností. Teď máme rok 2010, ne 2014.

S pozdravem a přáním hezkého dne.

Marek Mahdal reagovat

vloženo: 29.11.2010 21:32

autor: M.H.

nadpis: Marek HI HI

Snad pro Vaší přítomnost, jste mi k blití. Jako M.B. reagovat

vloženo: 30.11.2010 09:21

autor: Marek Mahdal (marek.mahdal@otevreneuvaly.cz)

nadpis: re: Marek HI HI

...že by nakonec platilo přísloví "Potrefená husa nejvíc kejhá"... ?

V klidu se vyzvracejte a pak už si nekažme advent M.H. anonyme :-) reagovat

vloženo: 10.02.2012 09:09

autor: Tomáš Sedláček

nadpis: Programové prohlášení pro volební období 2010 – 2014

Dobrý den,

na základě několika posledních veřejných zasedání Zastupitelstva města Úvaly se chci zeptat, kdy OÚ a jakým způsobem zajistí plnění svého Programového prohlášení pro volební období 2010-2014 v části - VIII. ÚŘAD MĚSTA

11. zavedení on-line přenosů z jednání Zastupitelstva města Úvaly na internet a trvalá archivace těchto záznamů.

Pokud tomu tak je, omlouvám se a prosím o uvedení odkazu, kde je možné včerejší zasedání shlédnout.

Děkuji reagovat

vloženo: 14.02.2012 20:40

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: Programové prohlášení pro volební období 2010 – 2014

Dobrý den,

máte pravdu, tento bod jsme zatím nesplnili. Doufám, že již na jaře letošního roku bude vše jinak a záznamy a přenos budou fungovat. reagovat

vloženo: 26.02.2012 17:04

autor: Lucie Trávníčková

nadpis: shlédnutí/poslechnutí záznamu ze zastupitelstva

Dobrý den, pane Sedláček,

on-line přenosy z jednání zastupitelstva tohoto města zatím k dispozici nejsou, nicméně máte ze zákona nárok vyžádat si na MÚ možnost poslechnutí si zvukového záznamu z jednání každého zastupitelstva. Přepis vlastniho jednání je vždy zveřejněn na stránkách města (i zde existuje zákonná lhůta) , záznam z únorového jednání zatím zveřejněn nebyl.

Lucie Trávníčková reagovat

vloženo: 24.03.2012 20:26

autor: Lucie Trávníčková

nadpis: archivace záznamů z jednání zastupitelstva a jejich on - line zpřístupnění

Pane Sedláčku,
ze zájmu jsem šla jako občan města zkusit, jak funguje v Úvalech poslech zvukového záznamu z jednání zastupitelstva.
Nahlásila jsem se paní tajemnici elektronicky předem a požádala o zpřístupnění v určitý den a hodinu. Byla jsem odkázána na paní sekretářku, že bude mít vše připravené.
Byla jsem historicky první občan, který si přišel záznam poslechnout, paní sekretářka byla velice milá, dokonce mi nabídla něco k pití.
Jednání daného zastupitelstva trvalo skoro 6 hodin, poslechla jsem si vybranou část v rozsahu cca 30 minut, pokud bych trvala na tom, že si chci poslechnout celý záznam, bylo by mi to umožněno také, ale asi bych tím trochu limitovala paní sekretářku, která by měla být celému poslechu přítomna z důvodů, abych si záznam nezkopírovala.
Domnívám se, že jedna z cest jak přiblížit dobu, kdy bude naplněn jeden z předvolebních slibů a záznamy z jednání zastupitelstva ze strany MÚ "dobrovolně" archivovány a zpřístupněny on-line, by byla, pokud by zájem o poslech projevilo více občanů.
Vzhledem k tomu, že ze zákona nemůže MÚ toto občanovi odmítnout, vedení města by pravděpodobně ve velice krátké době uznalo, že je mnohem efektivnější, pokud jsou záznamy zveřejněny on-line a paní sekretářka nemusí "držet střáž" nad občany, kteří se zajímají o chod své obce. reagovat

vloženo: 2.04.2012 21:30

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: Programové prohlášení pro volební období 2010 – 2014

Dobrý den pane Sedláčku,

bohužel nemám příznivou zprávu. Na zasedání zastupitelstva dne 29.3.2012 jsme navrhli, aby byl ze zasedání zastupitelstva pořizován audiovizuální záznam, případně online stream dostupný občanům. Bohužel jsme byli pro pouze my - zástupci Otevřených Úval. Všichni ostatní zastupitelé - koaliční i opoziční se postavili proti. Takže tento bod našeho programu zatím zůstává nesplněn, ale zkusíme to za čas nadhodit znovu.

Prozatím jsou tedy k dispozici zápisy z jednání zastupitelstva a zvukový záznam, který je u paní Šimáňové na Městském úřadě. reagovat

vloženo: 19.06.2012 08:41

autor: Lucie Trávníčková

nadpis: Videozáznamy z jednání zastupitelstva - Jak si poradily Otevřené Šestajovice - ukázka dobré praxe

http://www.otevrenesestajovice.cz/

záznam z jednání nenatáčí radnice, ale občané a mají je na svém webu. A díky aktivitám Oživení,... nemůže radnice protestovat. reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist