Svátek má Ilja

vyhledávání Diskusní fórum

Volby 2014 >> Komunální volby 2014 >> Finance města - kanalizace

třídit dle:    

vloženo: 2.09.2014 21:50

autor: Tomáš Mudroch

nadpis: Finance města - kanalizace

Dobrý den, k programu mám jednu připomínku. Přijde mi zavádějící část ohledně dobudování kanalizace. Konkrétně mám na mysli text: „je připravena možnost postupně dobudovávat kanalizaci“. Konkrétně v Horově čtvrti se za minulé volební období nepodařilo ani vyřešit kudy kanalizace povede. Co je v tomto konkrétním případě připraveno? Je dobudování kanalizace v Horově čtvrti zahrnuto v částce 24 mil.? Jaké příp. podniknete kroky?

Jinak „rozklikávací rozpočet“ je dobrý nápad. Když bude ve větším detailu než stávající „excelová“ verze nebude mít chybu.

Děkuji

Tomáš Mudroch reagovat

vloženo: 2.09.2014 23:18

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: Finance města - kanalizace

Dobrý den pane Mudrochu,

máte naprostou pravdu, v tomto volebním období se s kanalizací v Horově čtvrti opravdu nepohnulo. Důvod byl především v tom, že se město a rodina Misárkových nedohodli na podmínkách odprodeje pozemků, které bylo nezbytné získat pro odkanalizování ulice Na Ztraceném Korci.

Vzhledem k tomu, že jednání nikam nevedla a stanoviska obou stran se nesbližovala, rozhodla rada města, že se v Horově čtvrti kompletně odkanalizuje ulice Horova s tím, že část ulice Horova, která přiléhá k ulici Na Ztraceném Korci bude odkanalizována tlakovou kanalizací. Náklady na tuto akci budou činit cca 12 mil. Kč a počítáme s tím, že nezbytné peníze pro tuto realizaci budou vygenerovány příjmy z provozování vodovodu a kanalizace v Úvalech v kombinaci s očekávanými dotacemi z programu IROP. V ideálním případě (= získáme dotaci z IROP) by mohlo být s výstavbou započato v letech 2017-2018, jinak předpokládám realizaci kolem roku 2021, až se "nastřádá" dostatek peněz.

Pokud jde o ulici Na Ztracením Korci, tak zde s ohledem na nevyřešené majetkoprávní vztahy budeme jednat s jednotlivými vlastníky o alternativních řešeních (domácí čistírny atd.). Jsem si vědom, že to není ideální (a v principu ani správné) řešení, ale jinou variantu v tuto chvíli nevidíme.

Ohledně rozklikávacího rozpočtu: toto je, řekněme, pro veřejnost přitažlivá věc a já osobně si myslím, že správná. V zásadě jde ale o to, že rozklikávací rozpočet je přidaná hodnota spojená se zavedením procesního a projektového plánování rozpočtu, které umožní daleko lépe řídit cash-flow města a jeho projektů. reagovat

vloženo: 5.10.2014 21:58

autor: M.H.

nadpis: rozpočet

Verze excel rozpočtu vedla k chybě a dluhu města. Toto lze jen těžko obhájit právě panem Boreckým, coby autorem cash flow. Nerozumím tomu, jak tento expert chce dál zasahovat do financí města?? reagovat

vloženo: 6.10.2014 09:48

autor: Petr Borecký - Otevřené Úvaly

nadpis: Re: rozpočet

Vážený M.H. (škoda, že se ostýcháte podepsat ...), verze excel, budu-li Vás citovat k chybě a dluhu města nevedla. Dluh města je prostě objektivní důsledek rozsáhlých investic města v minulých 4 letech a tento dluh by vznikl v každém případě. Důvod je jasný - bylo nutné spolufinancovat všechny tyto investice. Jinak těch 34 milionů Kč, na které stále některé poukazují, nejsou peníze, které zmizely. Jsou zde, jen "přetavené" do školní jídelny, Pětašedesátky atd. Tedy nejedná se o dluh, se kterým nikdo nepočítal.

Jinak cashflow = toky hotovosti či peněžní tok a nemá nic společného s dluhem.

Jinak o tom, jestli se mám nebo nemám dále podílet na rozhodování o budoucnosti našeho města, rozhodnou voliči, tedy i Vy.

Hezký den, Petr Borecký reagovat

nadpis:
autor:
zpráva:
Spočítejte:
  • prosím nepoužívejte (x)html tagy
  • odkazy jsou generovány automaticky


© BECC Design

TOPlist