Svátek má Petra

Představujeme Danu Polákovou, kandidátku č. 6

Dnes se vám představí kandidátka do zastupitelstva Dana Poláková.

Dano, mohla by ses Úvalákům představit ?

V Úvalech žiju od roku 1977, nejsem rodilý  Úvalák, ale za "náplavu" už se také nepovažuji. V  Úvalech  jsem nastoupila na své první učitelské místo po absolvování  Pedagogické  fakulty University Karlovy. Doslova po několika dnech, kdy jsem přišla do Úval mě mezi sebe pozvala skvělá parta lidí, která tvořila Sokol Úvaly a s malými přestávkami, s různou intenzitou jsem pro Sokol pracovala až do roku 2010. Mám 2 děti a dokonce už i dvě skvělá a velmi živá vnoučata.

Dana Poláková

Co Tě přivedlo do sdružení Otevřené Úvaly ?  Tuším, že i ty patříš mezi zakládající členy…

Mezi zakládající ne, ale Marku, nebudeš tomu věřit, obrátili se na mě moji bývalí žáci, Michal s Richardem, (Breda, Saidl) jestli bych jim nešla pomoct. A protože jsem v té době měla povědomí, jak to ve městě funguje a měla jsem představy i o tom, jak by to mohlo fungovat i lépe, přišla jsem na první schůzku. Překvapilo mě nadšení a velká informovanost a hlavně chuť "jít do toho". Fungujeme, o každém hlasování se rozhoduje kolektivně, pracujeme už víc jak 8 let a je za námi ve městě vidět velký kus práce. Zažili jsme neuvěřitelné věci, měli jsme mezi sebou ve sdružení na začátku 23 dětí od miminek, po školáky, teď jsou z nich už  středoškoláci  a úspěšní vysokoškoláci. Ale byly i smutnější chvíle, to když jsme se s některými bývalými členy rozešli názorově, někdo nestíhal pracovně, z rodinných důvodů nebo se z Úval odstěhoval. Ale přišli noví lidé a takový je život. A když se nad tím zamyslím i filosoficky hlouběji, která manželství vydrží a v dnešní době dobře fungují více jak 8 let ?!

Pokud by Ti voliči dali důvěru a Ty ses stala zastupitelkou, na co by ses chtěla orientovat ?

Zastupitel se musí seznámit městem, s celým komplexem problémů, protože o nich rozhoduje hlasováním. Přesto se domnívám, že každému je nějaká problematika přeci jen bližší. Já bych opět dala přednost kapitole školství.

Proč by, podle Tebe, měli Úvaláci volit Otevřené Úvaly?

Protože v našich zastupitelích je záruka kontinuity v hlasování, rozhodování. Máme jasný program, který neměníme "podle počasí". Všichni Úvaláci si mohou přečíst, jak který zastupitel hlasoval např. v otázce školní jídelny, školek, přijímání dotací, řešení financí, přijetí úvěru, prodeji pozemků, čp.65…. A jsou mezi staronovými kandidáty i tací, kteří v minulém volebním období právě v těchto jmenovaných bodech hlasovali buď přímo proti, nebo se pravidelně zdržovali hlasování. Přišlo by mi líto energie a nakonec i peněz, kdyby se po volbách tito lidé zachovali jako ve vysoké politice... přijdeme, pokud možno všechno, co bylo před námi, zrušíme a začneme jinak. A znovu na začátek... !?

Děkuji za rozhovor

rozhovor vedl Marek Mahdal


© BECC Design

TOPlist