Svátek má Jáchym

Představuje se vám Honza Němec, kandidát č. 5

Dnes se vám představí kandidát do zastupitelstva Honza Němec

Honzo, mohl by ses Úvalákům představit?

Do svých 24 let jsem žil v Praze. V Úvalech jsem trvale s manželkou Hankou od roku 1999. V posledním ročníku vysoké školy jsem založil firmu zabývající se úpravami užitkových vozů a montáží doplňků na tyto vozy. Zde se realizuji dodnes. Vzhledem k tomu, že mám své děti již ve věku 14 a 18 let, daří se mi část volného času trávit v jedné stopě, cestováním v sedle cestovního endura. V zimních měsících se věnuji na amatérské úrovni hraní ledního hokeje.

Honza Němec

Co Tě přivedlo do sdružení Otevřené Úvaly ? Tuším, že i ty se svojí ženou Hankou patříš mezi zakládající členy…

Hanka vstoupila do sdružení dříve než já. Zejména díky ní jsem začal sledovat aktivity OÚ. Projekty, které se zde realizovaly se mi od začátku líbily, a proto jsem následně vstoupil i já. Chtěl jsem, v rámci svých možností, pomoci s jejich realizací.

Pokud by Ti voliči dali důvěru a Ty ses stal zastupitelem, na co by ses chtěl orientovat ?

Nemám vysloveně vytipovanou nějakou oblast jako možná jiní kandidáti. Měl jsem možnost poznat práci zastupitele, když jsem jím byl jmenován na několik posledních měsíců tohoto období. Po této zkušenosti bych ti spíše opověděl, že bych usiloval o určitý nadhled a pragmatismus při  svém rozhodování v zastupitelstvu. Jak jsem měl možnost vidět, tak si stále někteří lidé neuvědomují, že když chtějí někde peníze přidat, musí je zákonitě při vyrovnaném rozpočtu města někde ubrat. Bohužel jsou stále občas slyšet věty typu: „Ono se to pak nějak udělá.“ nebo „Peníze se pak někde najdou“.

Proč by, podle Tebe, měli Úvaláci volit Otevřené Úvaly?

Myslím si, že za těch 8 let existence jsme již získali poměrně dost zkušeností s chodem města i s prací v zastupitelstvu. Dobře si uvědomujeme jaké jsou možnosti rozvoje města, co si bude moci město v následujících 4 letech dovolit. S tímto vědomím jsme sepisovali i náš volební program, který je poměrně obsáhlý, ale shrnuje reálné možnosti budoucího možného vývoje ve městě. Jsem velice rád, že jsme se nesnížili k populistickým předvolebním slibům. I když bychom tak asi dosáhli lepšího volebního výsledku.

Děkuji za rozhovor

rozhovor vedl Marek Mahdal


© BECC Design

TOPlist