Svátek má Helena

Dnes se vám představí kandidát do zastupitelstva Jožka Polák.

Jožko, mohl by ses Úvalákům představit?

Letos mi bude 62 let a v Úvalech bydlím od roku 1977.  S manželkou Danou jsme si postavili v Úvalech rodinný dům. Máme dvě děti a dvě vnoučata. Pracuji leasingové společnosti v Benešově.

Jožka Polák

Co Tě přivedlo do sdružení Otevřené Úvaly? Vím, že Ty se svojí ženou Danou patříš mezi zakládající členy…

Já jsem se přidal k OÚ až v tzv. „druhé vlně“, když jsem se osobně seznámil s lidmi ze sdružení a zjistil jsem, že mám na spoustu otázek, týkajících se dění ve městě stejný názor a program je takový, že se v něm může každý najít. Obnova památek ve městě, péče o životní prostředí, doprava, školství, tehdy se začínal tvořit i nový územní plán města Úvaly.

Pokud Ti voliči dají důvěru a Ty se staneš zastupitelem, na co by ses chtěl orientovat?

Je mi nejbližší problematika finanční, pojištění, jednoduše oblast, která je náplní mojí každodenní práce.

Proč by podle Tebe měli Úvaláci volit Otevřené Úvaly?

Spoustu dobrých důvodů uvedli už Ti, kterých jsi se ptal přede mnou. Tak tedy snad proto, že po 4 letech ve vedení města víme, co je pro Úvaláky klíčové, co je realizovatelné a máme i  představu, kde získat finanční prostředky na to, co je prioritou našeho volebního programu. Osm společných let práce pro město, která je jistě dobře vidět, teď mě napadá především naše největší aktivita  - Králičina, je podle mého názoru dostatečnou zárukou pro Úvaláky a voliče, aby nám dali svůj hlas. Jsme schopni jít vytrvale za svým cílem, jsme schopni získat pro projekt finanční prostředky a nebojíme se ani fyzické práce.

Hádáte se někdy s Danou o úvalských záležitostech?

Marku, jsme dva, tedy vždy jsou dva názory. Někdy jsou shodné, někdy se i rozcházíme. Ale tak jako doma, tak i ve sdružení musíme nakonec dojít vždycky v důležitých otázkách k dohodě. Někdy je to i tak, že moudřejší ustoupí.

Děkuji za rozhovor

rozhovor vedl Marek Mahdal


© BECC Design

TOPlist