Svátek má Jáchym

Představujeme Richarda Saidla, kandidáta č. 13 z naší kandidátky

Richardův profil najdete zde.

Honza Černý a Petra Kyselová se Vám již představili, dnes je řada na čísle 13 - Richardovi Saidlovi.

Richarde, co by si Úvalákům o sobě řekl?

Narodil jsem se v Úvalech (tedy v porodnici v Podolí, což byla spádová oblast pro Úvaly v té době), tady jsem chodil do základní školy. Hrál jsem házenou od žáků až do mužů za úvalský Sokol a také trénoval nejmenší děti. Trénování dětí jsem bohužel musel kvůli častým zahraničním pracovním cestám odložit, ale předpokládám, že se k některému z mládežnických družstev do konce roku vrátím.

Není asi žádným tajemstvím, že v našem sdružení ses specializoval a specializuješ na veřejnou dopravu. Je v této oblasti nějaký projekt, o kterém si myslíš, že se Tobě či Úvalům povedl? Co považuješ za důležité v této oblasti?

Oba moji rodiče pracovali na železnici a i já jsem vystudoval SPŠ Dopravní. Dopravní projekty jsou obvykle dlouhodobé a v Úvalech v mnoha případech spojené „pupeční“ šňůrou s dlouho odkladádanou rekonstrukcí našeho nádraží. Vzhledem k plánovanému dokončení rekosntrukce v roce 2015 je nutné navrhnout a vybudovat přestupní terminál vlak-bus u nádraží s výhledem přepravní poptávky nejenom na příštích pár let, ale i do vzdálené budoucnosti. Tento terminál bude nejenom vstupní vizitka města pro jeho návštěvníky, ale zejména bude využíván obyvateli Úval a nejbližšího okolí. Proto by měl být nejenom funkční, ale i trochu „hezký“.

Pokud by Ti voliči dali důvěru a Ty ses stal zastupitelem, na co by ses chtěl orientovat?

Asi se shodneme, že jedna z věcí, která trápí Úvaly, je narůstající automobilová doprava. Proto bych se snažil zaměřit na kroky, které nabídnou spoluobčanům alternativu k jejich autu. Jeden z kroků je podpora cyklistů a to zejména osazení stojanů na kola na frekventovaných místech a vyřešení bezpečného parkování kol u nádraží. Zaparkované kolo zabere podstatně méně místa než auto... Druhý krok, na který bych se zaměřil, je zkulturnění stávajících autobusových zastávek a vybudování přístřešků proti nepřízni počasí.

Proč by podle Tebe měli Úvaláci volit Otevřené Úvaly?

Já si myslím, že naše sdružení za více než osmiletou existenci prokázalo, že dokáže uskutečnit projekty v různých oblastech, které zlepšují naše okolí a město, kde žijeme. Tyto projekty jsme realizovali, ať již jsme se podíleli na řízení městských záležitostí nebo nikoliv. Proto věřím, že v nadcházejících volbách dostaneme možnost pokračovat v nastaveném směru vytvořit z Úval příjemné město pro náš život.

Děkuji za rozhovor a i Tobě přeji hodně štěstí ve volbách!

rozhovor vedl: Petr Borecký


© BECC Design

TOPlist