Koalice upečena!

Koalice upečena!

Ne snad, že bychom grilovali populárního australského vačnatce, ale v uplynulých dnech se naši zvolení zástupci setkali s lidmi z ODS, spolku PRO Úvaly a se zastupitelkou za TOP 09. S panem Petrem Petržílkem (KzK) jsme jednali telefonicky. Všechna jednání byla velmi korektní a věcná.

V rámci našeho spolku Otevřené Úvaly dáváme jednoznačně přednost dosavadnímu koaličnímu partnerovi – ODS, se kterým jsme se domluvili na pokračování koaliční spolupráce i pro období 2018 – 2022.

Obsazení míst v radě byla dohodnuta takto: Starosta: Petr Borecký (OÚ), uvolněný místostarosta: Alexis Kimbembe (ODS), neuvolněný místostarosta: Josef Polák (OÚ), radní: Ludmila Milerová (OÚ), radní: Miloslav Kolařík (za ODS).

Protože ctíme nepsaná pravidla ohledně participace ostatních stran a sdružení na řízení města, tak předsednictví Kontrolního výboru a Finančního výboru bude svěřeno opozici.

V nejbližších dnech bude připravena koaliční smlouva zohledňující programové priority obou členů koalice.

Věříme, že spolupráce bude pokračovat ve prospěch všech občanů Úval. V koalici ODS a Otevřených Úval jsme se shodli, že přestože minulé volební období nebylo jednoduché, budeme se i v tomto volebním období snažit nacházet co největší shodu průřezově zastupitelstvem a budeme rádi, pokud koalici a opozici bude více věcí spojovat než rozdělovat.

Vaše Otevřené Úvaly

Související příspěvky

Krásné vánoce & PF 2018

Krásné vánoce & PF 2018

Milé Úvalačky, milí Úvaláci, rádi bychom vám všem popřáli krásné vánoce a všechno nejlepší do roku 2018! Hlavně hodně lásky, zdraví, štěstí a...

Aktualita z | PF